bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2021
  • wyświetleń: 3068

[FOTO] Gala "Firmy Roku 2021": tytuły dla Grupy Korczyk oraz BPBP

Gala finałowa kolejnej edycji konkursu Firma Roku 2021 oraz wręczenie nagród zwycięzcom odbyły się 28 października w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Tytuł najlepszej firmy w Bielsku-Białej otrzymała Grupa Korczyk, a nagroda specjalna Złoty Dedal 70-lecia dla najlepszej firmy subregionu południowego trafił do Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego S.A. Wręczono też wyróżnienia, w tym specjalne.

Gala "Firmy Roku 2021": tytuły dla Grupy Korczyk oraz BPBP - 27.10.2021 · fot. Paweł Sowa / UM BB


Konkurs Firma Roku rozstrzygnięto po raz jedenasty. Ostatnia edycja plebiscytu odbyła się w 2019 roku. O tym, do kogo powędrowały tytuły firmy roku oraz statuetki Dedala, której autorem jest bielska artystka Lidia Sztwiertnia, zdecydowała kapituła w składzie prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, starosta bielski Andrzej Płonka oraz prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej Janusz Targosz.

Tytuł Firma Roku promuje szczególnie aktywne i dynamiczne firmy. Jest wyrazem uznania ze strony samorządów terytorialnych dla ich wiodącej roli w rozwoju regionalnym. Laureaci konkursu to przedsiębiorstwa, które z uwagi na swoją atrakcyjną ofertę oraz silną pozycję na rynku nie tylko kreują własny pozytywny wizerunek, ale mają znaczący wpływ na reputację swej gminy, powiatu, regionu.

Gala rozpoczęła się od wręczenia wyróżnień. W kategorii dynamiczna firma rodzinna kapituła wyróżniła firmę Bogmar BB sp. z o.o. sp. k., od 30 lat dostarczyciela produktów BHP. Wyróżnienie odebrała pełnomocniczka spółki Mariola Łazarz. Drugie wyróżnienie w tej kategorii trafiło do Piotra Żmidzińskiego, współwłaściciela działającej na rynku osłon okiennych od 1990 roku firmy Żmidziński sp. j. Dariusz Krywult odebrał wyróżnienie w kategorii profesjonalny dostawca usług dla przemysłu dla swojej firmy Multiform Dariusz Krywult zajmującej się automatyką i budową maszyn, budownictwem przemysłowym i mieszkalnym, ślusarstwem oraz magazynowaniem i logistyką.

Wyróżnienie w kategorii profesjonalny dostawca usług otrzymał Dom Mediowy Film Factor. Nagroda trafiła w ręce właściciela Zdzisława Łanika. Marek Szczotka i Dominik Szczygieł, założyciele kancelarii MSDS Legal Szczotka Szczygieł sp. k. odebrali wyróżnienie w kategorii profesjonalny dostawca usług. W kategorii innowacyjna firma wyróżnienie trafiło do firmy Inner.Web Sp z o.o. wdrażającej innowacje dla zakładów przemysłowych. Wyróżnienie odebrał właściciel Marcin Worecki. Producent i dostawca innowacyjnych rozwiązań dla branży gastronomicznej i spożywczej to natomiast kategoria, w której wyróżnienie trafiło do rąk prezesa zarządu firmy AG Foods sp. z o.o. Orestesa Żukowskiego. Spółka AG FOODS Group a.s. jest czołowym producentem i dystrybutorem kawy, herbaty, warzywnych i owocowych koncentratów, napojów rozpuszczalnych do automatów oraz produktów żywienia zbiorowego.

Przyznano też wyróżnienia specjalne. Za aktywność w zakresie wdrażania idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej nagrodzona została Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, a wyróżnienie odebrał rektor akademii, dr hab. inż. Jacek Nowakowski. Drugie wyróżnienie specjalne otrzymał prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej Janusz Targosz za wieloletni wkład i zaangażowanie w rozwój samorządu gospodarczego.

Po wręczeniu wyróżnień przyszedł czas na nagrody główne. Zarząd spółki Grupa Korczyk autoryzowany dealer Skody i Kia w Bielsku-Białej - Jacek Korczyk i Dorota Korczyk-Morska odebrali Dedala w kategorii najlepsza firma w mieście. - Przyjmuję tę nagrodę w imieniu całego zespołu. Receptą naszego sukcesu jest przede wszystkim utrzymywanie dobrych relacji międzyludzkich z klientami i współpracownikami. Na bieżąco obserwujemy też sytuację rynkową, żeby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oraz konsekwentnie wdrażać najnowsze technologie organizacyjne, technologie informatyczne i przemysłowe dla utrzymania satysfakcji klientów i wysokiej konkurencyjności usług - mówił Jacek Korczyk.

Lesław Tlaga prezes zarządu firmy Lontex otrzymał Dedala w kategorii najlepsza firma w powiecie bielskim. Lontex dostarcza rozwiązania służące podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa transportu osób i rzeczy.

Nagroda specjalna złoty Dedal 70-lecia dla najlepszej firmy subregionu południowego trafił do Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego S.A. Statuetkę odebrała prezes zarządu firmy Ewelina Walkowicz.

Wieczór zakończył występ aktorów Teatru Polskiego w spektaklu Viva Italia.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.