bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2021
  • wyświetleń: 448

Bielsko-Biała "społecznie odpowiedzialnym samorządem"

Bielsko-Biała zostało laureatem konkursu "Certyfikat Znaku Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2021" w kategorii "Społecznie odpowiedzialny samorząd". Ideą konkursu jest uhonorowanie samorządów, które w sposób wyróżniający się wspierają ekonomię społeczną oraz propagują idee spójności i solidarności społecznej.

Bielsko-Biała "społecznie odpowiedzialnym samorządem"
Bielsko-Biała "społecznie odpowiedzialnym samorządem" · fot. UM Bielsko-Biała


W uzasadnieniu nagrody dla Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej stwierdzono m.in., że miasto aktywnie włącza się i wspiera prace w zakresie reintegracji społeczno-zawodowej osób wykluczonych społecznie, w szczególności w ramach założonej wraz z gminą Kozy Spółdzielni Socjalnej Synergia. Doceniono organizację w Bielsku-Białej Targów Ekonomii Społecznej, a także prowadzenie od ponad 10 lat centrum doradczego dla podmiotów ekonomii społecznej.

Konkurs organizowany był w ramach projektu System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 2.9 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, realizowanego w partnerstwie przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego i Europejski Dom Spotkań - Fundację Nowy Staw.

Bielsko-Biała "społecznie odpowiedzialnym samorządem"
Bielsko-Biała "społecznie odpowiedzialnym samorządem" · fot. UM Bielsko-Biała


Nagrodą w konkursie o przyznanie Certyfikatu Znaku Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2021 jest możliwość posługiwania się Znakiem Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2021, nagranie filmiku promującego nasze miasto jako miejsce przyjazne ekonomii społecznej oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu komputerowego oraz nagłośnienia do Centrum Organizacji Pozarządowych.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.