bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2021
  • wyświetleń: 1408

Uczniowie V LO wśród najlepszych maturzystów w Polsce

Jarosław Socha i Michał Płachta - absolwenci bielskiego V Liceum Ogólnokształcącego znaleźli się wśród 26 licealistów z kraju, którzy najlepiej zdali tegoroczną maturę. Obaj zostali laureatami projektu Matura na 100 procent.

Absolwenci V LO wśród najlepszych maturzystów w Polsce
Uczniowie V LO wśród najlepszych maturzystów w Polsce · fot. Archiwum V LO


Do tegorocznej matury przystąpiło w maju 273.419 absolwentów szkół ogólnokształcących i techników. Jednak tylko 62 spośród nich uzyskało z co najmniej jednego zdawanego przedmiotu wynik maksymalny (100 proc.), a z pozostałych - przynajmniej 90 procent. Spełnienie takich kryteriów pozwalało znaleźć się w finale projektu Matura na 100 procent organizowanego prze Fundację Zawsze warto. Wśród wspomnianych 62 uczniów było aż trzech z bielskiego V Liceum Ogólnokształcącego: Jarosław Socha, Michał Płachta i Tomasz Makowski.

- To ogromny sukces naszych uczniów i całej szkoły. Warto jednak podkreślić, że nie po raz pierwszy maturzyści z Piątki znaleźli się w tym elitarnym gronie. W zestawieniu szkół organizowanej od 2014 roku Matury na 100 procent nasze liceum znajduje się na 6-7 miejscu w gronie najbardziej prestiżowych placówek w kraju - informuje z satysfakcją dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej Marek Myśliński.

Bielscy uczniowie wraz z koleżankami i kolegami z całego kraju odebrali specjalne dyplomy podczas gali zorganizowanej w Rzeszowie. Tam też okazało się, że Jarosław Socha i Michał Płachta znaleźli się wśród 26 uczniów, którzy tegoroczną maturę napisali najlepiej i zostali laureatami tegorocznej Matury na 100 procent.

Na świetne wyniki uczniów Piątki uwagę zwrócił także prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, który na ręce laureatów przesłał listy gratulacyjne. Obaj nagrodzeni otrzymali także jednorazowe stypendium prezydenta miasta.

Projekt "Matura na 100 procent" realizowany jest od 2014 roku przez Fundację Zawsze warto oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną - organizatora egzaminów maturalnych w Polsce. Konkurs ma na celu wyróżnienie i promocję najlepszych polskich maturzystów oraz najlepszych szkół, które ukończyli.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.