bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2021
  • wyświetleń: 1145

Nietrzeźwy kierowca złamał kilka przepisów. Grozi mu 5 lat więzienia

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali parę wadowiczan w wieku 24 i 25 lat, którzy posiadali przy sobie marihuanę. Wpadli podczas kontroli drogowej, kiedy okazało się, że siedzący za kierownicą audi 24-latek był nietrzeźwy. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty.

policja, prewencja, mundur
Nietrzeźwy kierowca złamał kilka przepisów. Grozi mu 5 lat więzienia · fot. KMP Bielsko-Biała


W poniedziałek wieczorem mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej patrolowali centrum miasta. Na bielskiej ulicy Wałowej zauważyli osobowe audi, którego sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Postanowili zatrzymać samochód do kontroli.

- Stróża prawa nie pomylili się w swoich podejrzeniach, siedzący za kierownicą 24-letni mieszkaniec Wadowic wydmuchał na policyjnym alkomacie ponad pół promila. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że miał zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte przez starostę uprawnienia. Był także poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach za swoje wcześniejsze występki. Ponadto audi było nieubezpieczone ani nie posiadało ważnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjni i skierowali wystąpienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który może nałożyć karę finansową za niezawarcie obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu - poinformował asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

- Para była wyraźnie poddenerwowana policyjną dociekliwością. Podczas czynności służbowych policjanci ujawnili, że mężczyzna miał przy sobie kilka porcji marihuany, a jego 25-letnia towarzyszka posiadała ponad 20 gramów tego narkotyku. Obydwoje trafili do policyjnej izby zatrzymań. Pojazd, którym się poruszali, został odholowany na policyjny parking - dodaje przedstawiciel bielskich policjantów.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie wadowiczanie usłyszeli zarzuty. Kobiecie za posiadania narkotyków grożą 3 lata za kratami. 24-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu za wcześniejszą jazdę na podwójnym gazie oraz pomimo cofniętych uprawnień i posiadanie marihuany grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O ich losie zdecyduje wkrótce prokurator.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.