bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 października 2021
  • wyświetleń: 449

Sprawdzamy, jak kupić elektronikę na raty, aby przy tym nie stracić

Materiał partnera:

Zakup elektroniki na raty umożliwia nabycie wydajnych i nowoczesnych sprzętów bez konieczności długiego oszczędzania. Łatwo dostępny kredyt i przystępne raty miesięczne sprawiają, że nowy telewizor, smartfon lub laptop są na wyciągnięcie ręki. Co zrobić, by nie przepłacić za elektronikę kupowaną na raty? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by wybrać tanie raty.

jak kupić elektronikę na raty


Kiedy warto zdecydować się na raty na sprzęt elektroniczny?Raty na elektronikę są popularne wśród osób, które pilnie potrzebują różnych sprzętów do nauki lub pracy. Komputer bądź smartfon są obecnie niezbędne do wykonywania wielu czynności, dlatego ich zakup często jest koniecznością. Brak jednego z urządzeń uniemożliwia wykonywanie pracy zdalnej, uczestnictwo w lekcjach lub załatwianie spraw urzędowych. Raty na sprzęt elektroniczny umożliwiają natychmiastowy zakup nowego komputera lub smartfona, nawet jeśli akurat nie posiadamy wystarczającej liczby pieniędzy.
Sprzęt elektroniczny na raty warto kupić w celu budowania pozytywnej historii kredytowej. Jej posiadanie jest ważnym elementem podniesienia oceny wiarygodności klienta w banku. Banki sprawdzają wpisy w BIK podczas wnioskowania o kredyt hipoteczny lub gotówkowy. Informacje o terminowych spłatach rat za komputer lub tablet ułatwiają uzyskanie większego kredytu.

Na zakupy na raty warto zdecydować się w sytuacji, gdy istnieje możliwość skorzystania z rat 0%. Ich koszty są zerowe, a dzięki nim można przygotować wymarzone prezenty na święta lub urodziny bądź kupić urządzenia, na które od jakiegoś czasu odkładało się gotówkę.

Przeczytaj więcej o ratach 0% na https://www.komputronik.pl/informacje/raty-0-komputronik-sposob-na-tansze-zakupy/

Jak wybrać tanie raty?Tanie raty na sprzęt elektroniczny mają niskie RRSO. Ich łączna suma jest niewiele wyższa niż cena zakupu urządzeń za gotówkę. Na RRSO wpływają różne czynniki, choć sklepy podkreślają przede wszystkim wysokość oprocentowania. Im jest ono niższe, tym lepiej dla klienta. Jednocześnie kupujący powinien pamiętać, że jest to tylko jedna ze składowych całkowitego kosztu rat na sprzęt elektroniczny.

Na koszty rat na komputer, tablet lub telefon składają się również prowizja banku, opłata weryfikacyjna, składka na ubezpieczenie i opłaty na usługi towarzyszące. Prowizja może sięgać nawet kilku procent wartości koszyka zakupowego. Ubezpieczenie to z reguły wydatek kilku złotych miesięcznie. Opłata weryfikacyjna jest jednorazowa, lecz jej wysokość rozdziela się na równe części i dolicza do kolejnych rat. Opłaty za usługi towarzyszące są natomiast zależne od indywidualnych zapisów umowy zawartej z klientem.

Niskie raty 0% - jak z nich skorzystać?raty 0% rtv


Najkorzystniejszą opcją zakupu sprzętów elektronicznych na raty jest skorzystanie z oferty rat 0%. Ich RRSO jest zerowe, co oznacza, że cały pożyczony kapitał zwracany do banku bez doliczania do niego odsetek. Dzięki temu cena wybranych urządzeń jak taka sama jak w przypadku zakupu za gotówkę.

Sprawdź najnowsze modele laptopów dostępnych na raty na https://www.komputronik.pl/category/5022/laptopy.html

Kredyt 0% na elektronikę spłaca się zwykle we wskazanej z góry liczbie rat. Weryfikacja klienta jest przeprowadzana na uproszczonych zasadach. Wniosek rozpatruje się na podstawie oświadczenia o dochodach, które składa kupujący. Nie wymaga się od niego przedstawiania zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy, co daje możliwość błyskawicznego przygotowania umowy kredytowej. Decyzja o przyznaniu rat 0% jest gotowa już w 15 minut.

Raty 0% są dostępne wyłącznie dla konsumentów z pozytywną historią kredytową. Bank udzielający kredytu na sprzęt elektroniczny sprawdza wpisy w BIK, dlatego niesolidni dłużnicy są odrzucani. Osoby z pozytywną weryfikacją BIK mogą za to liczyć na bezproblemowy zakup wybranych przez siebie urządzeń.

Zapoznaj się z ofertą smartfonów na https://www.komputronik.pl/category/1596/telefony.html