bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2021
  • wyświetleń: 2178

84-letnia bielszczanka padła ofiarą perfidnej kradzieży. Policja apeluje

84-letnia mieszkanka Bielska-Białej padła wczoraj ofiarą kradzieży. Do jej mieszkania przyszły 2 kobiety, które twierdziły, że chcą u niej napisać i zostawić wiadomość dla jednej z nieobecnych sąsiadek. Jej nieuwagę wykorzystała ich wspólniczka i wykradła z mieszkania gotówkę oraz kosztowności o łącznej wartości 9 tys. złotych.

policja, radiowóz
84-letnia bielszczanka padła ofiarą perfidnej kradzieży. Policja apeluje · fot. Urząd Marszałkowski


Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16.35. Do jednej z mieszkanek bielskiej ulicy Akademii Umiejętności przyszły dwie kobiety. Powiedziały one, że przyjechały z Czech do znajomej - jednej z mieszkanek tego samego co pokrzywdzona bloku, której miały jednak nie zastać w domu. Poprosiły seniorkę czy mogą u niej napisać i zostawić dla niej wiadomość. Jedna z podejrzewanych o kradzież kobiet dyktowała pokrzywdzonej treść wiadomości.

- W tym samym czasie druga z nich rozkładając zasłony w taki sposób, że przysłoniła wejście do mieszkania. Twierdziła, że takie właśnie zasłony zamówiła rzekoma sąsiadka. Wtedy najprawdopodobniej ich wspólniczka wkradła się do mieszkania, z którego zrabowała około 3 tysiące złotych i biżuterię wartą 6 tysięcy złotych - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej. Jedna z podejrzewanych o kradzież kobiet była niską, tęgą blondynką.

Oszustów poszukują teraz policjanci. Wszelkie informacje mogące się przyczynić do zatrzymania sprawców proszą kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, tel. 33 8250100, 33 825 0103, nr alarmowy 112, adres e-mail: kp1@bielsko.ka.policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość!

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.