bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2021
  • wyświetleń: 1195

Co dalej ze "Szlakiem Rodziny Wojtyłów"? Radny pyta o działania

Do prezydenta Bielska-Białej trafiła interpelacja przewodniczącego bielskiej Rady Miejskiej Janusza Okrzesika z klubu Niezależni.BB w sprawie turystycznego "Szlaku Rodziny Wojtyłów" w Bielsku-Białej i działań, jakie podjął samorząd w celu jego stworzenia.

jan paweł II
Jan Paweł II podczas przejazdu przez miasto - 22.05.1995 · fot. Bogdan Ziarko


W swojej interpelacji Janusz Okrzesik poprosił o informację, jakie działania zostały podjęte w celu realizacji postulatów utworzenia szlaku turystycznego, upamiętniającego miejsca w Białej i Bielsku, z którymi związana jest historia rodziny Wojtyłów.

Jak zauważa radny, inicjatywa środowiskowa bielskich historyków została przedstawiona w jego interpelacji z 25 maja 2020 roku. - Odpowiedź Prezydenta Miasta z dnia 6 czerwca 2020 roku pozostawiła mnie w przekonaniu, że projekt zyskał aprobatę i będzie realizowany, również bezpośrednie rozmowy wskazywały na optymistyczny scenariusz. Niestety do dzisiaj nie są mi znane żadne konkretne efekty mojej interpelacji, proszę zatem o informację w tej sprawie - dodał Okrzesik.

I ponowił swój wniosek o realizację projektu szlaku Rodziny Wojtyłów, "traktując to nie tylko jako drogę upamiętnienia dziedzictwa historycznego miasta, ale przede wszystkim jako uzupełnienie turystycznej oferty Bielska-Białej".

Do sprawy wrócimy.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.