bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 października 2021
  • 1 listopada 2021
  • wyświetleń: 3062

Miasto otrzymało 25 mln zł na modernizację "Panoramy"

W poniedziałek, 25 października ogłoszono wyniki pierwszego naboru do rządowego programu Polski Ład: Programu inwestycji Strategicznych. Jednym z beneficjentów zostało miasto Bielsko_biała, które otrzymało 25 milionów złotych na modernizację pływalni "Panorama".

Pływalnia "Panorama" dostanie drugie życie - 22.05.2020
Pływalnia "Panorama" - 22.05.2020 · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB


O przekazaniu dofinansowania naszemu miastu poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego. Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji samorządów. - Program pomoże odbudować gospodarkę dotkniętą gospodarczymi skutkami pandemii Covid-19, pobudzi inwestycje we wszystkich regionach Polski - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Zgodnie z przyjętym regulaminem, o przyznaniu dofinansowania decydował Prezes Rady Ministrów w oparciu o rekomendację komisji powołanej przy KPRM. Na tej podstawie BGK wystawi promesy dla samorządów, a te uruchomią przetargi w ciągu maksymalnie pół roku od ich otrzymania.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.