bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 października 2021
  • wyświetleń: 854

Z zakazem prowadzenia uciekał przed pościgiem. Był poszukiwany

Policjanci z bielskiej „dwójki” zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Uciekał, ponieważ miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany w celu osadzenia go w zakładzie karnym. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Hybrydowy radiowóz trafi do KMP w Bielsku-Białej - 8.12.2020
Z zakazem prowadzenia uciekał przed pościgiem. Był poszukiwany · fot. KWP Katowice


W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej patrolowali okolicę dużych osiedli mieszkalnych. Około godziny 2.00 na ulicy Karpackiej ich uwagę zwrócił kierujący osobowym seatem, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca osobówki nie miał jednak zamiaru wykonać poleceń policjantów i ruszył do karkołomnej ucieczki. Został zatrzymany kilkanaście minut później. 32-latek został obezwładniony i zatrzymany. Podróżował z 23-letnią pasażerką. Na szczęście w wyniku niebezpiecznej ucieczki nikt nie doznał obrażeń.

Mundurowi sprawdzili jego tożsamość w policyjnej bazie danych. Okazało się, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia go do zakładu karnego za wcześniejsze występki. Stróże prawa pobrali mu także krew do badań, aby sprawdzić, czy nie znajdował się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Zgodnie z dyspozycją sądowego nakazu doprowadzenia po nocy spędzonej w policyjnym areszcie trafił do oddziału zakładu karnego przy ulicy Słowackiego w Bielsku-Białej.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za popełnione podczas ucieczki liczne wykroczenia drogowe. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.