bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2021
  • wyświetleń: 680

Nowoczesny aparat KTG do końca roku trafi do Szpitala Wojewódzkiego

Nowoczesny aparat KTG z funkcją analizy komputerowej oraz telemetrią płodową, jeszcze w tym roku zainstalowany zostanie w Poradni Ginekologiczno-Położniczej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Urządzenie kosztowało prawie 49 tysięcy złotych. Placówka kupiła je z własnych środków.

szpital wojewódzki
Nowoczesny aparat KTG do końca roku trafi do Szpitala Wojewódzkiego · fot. bielsko.info


Poradnia ginekologiczno-położnicza Szpitala Wojewódzkiego pomaga kobietom w ciążach wysokiego ryzyka. Opieką otoczone są tu m.in. pacjentki w powikłanych ciążach bliźniaczych. - Nowy aparat KTG ma możliwość szerokiej analizy danych. Dzięki urządzeniu można monitorować tętno i ruchy płodu oraz czynność skurczową mięśnia macicy - wyjaśnił Wojciech Biernacki, kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Specjalista dodał, że charakter zapisu KTG, nawet w granicach prawidłowej ilości uderzeń serca płodu na minutę, pozwala określić komfort funkcjonowania płodu w łonie matki. Temu służy właśnie funkcja analizy komputerowej.

Warto dodać, że do poradni ginekologiczno-położniczej Szpitala Wojewódzkiego trafiają kobiety w ciąży o patologicznym przebiegu, u których występuje zagrożenie porodem przedwczesnym i możliwość potencjalnych zaburzeń w rozwoju płodu, mogących być skutkiem okresowych patologii ciąży.

mp / bielsko.info
źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.