bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 października 2021
  • wyświetleń: 870

Próbował skraść czteropak piwa. Został schwytany po szarpaninie

Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci z bielskiej „jedynki” zatrzymali 41-latka, który na terenie jednego z minimarketów przy bielskiej ulicy Kazimierza Wielkiego skradł czteropak piwa, a następnie używając siły, chciał uniemożliwić ekspedientce jego zatrzymanie. Grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

policja, radiowóz
Próbował skraść czteropak piwa. Został schwytany po szarpaninie · fot. Urząd Marszałkowski


Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 października w godzinach porannych. Do jednego z minimarketów przyszedł nietrzeźwy klient, który ze sklepowej półki zabrał czteropak piwa i nie zamierzając za niego płacić, wyszedł ze sklepu. Kiedy zauważyła to ekspedientka, ruszyła za nim i go schwytała. Wtedy 41-latek zaczął się z nią szarpać i popychać kobietę, aby się uwolnić. Na szczęście zareagował świadek tego zajścia, który pomógł jej ująć sprawcę kradzieży, a na miejsce zostali wezwani policjanci.

Mundurowi zatrzymali krewkiego bielszczanina. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał ponad 2 i pół promila alkoholu w organizmie. Na miejscu policjanci ukarali także 36-letnią znajomą zatrzymanego mężczyzny, która na terenie sklepu nie stosowała się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Kobieta nie miała związku z kradzieżą, za wykroczenie nałożono na nią mandat karny.

Śledczy z czwartego komisariatu przeprowadzili dochodzenie, a 41-latek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał, zarzut. Za przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.