bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 października 2021
  • wyświetleń: 4462

Pan Piotr ma glejaka. Pilnie potrzebuje naszej pomocy

Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka na rzecz pana Piotra Puchały, u którego zdiagnozowano glejak wielopostaciowy IV stopnia. W związku z nagłym pogorszeniem stanu zdrowia i koniecznością przeprowadzenia pilnej operacji, która ma odbyć się najpóźniej we wtorek, 26 października, potrzeba zebrać jeszcze 30 tysięcy złotych!

Pan Piotr ma glejaka. Pilnie potrzebuje naszej pomocy
Pan Piotr ma glejaka. Pilnie potrzebuje naszej pomocy · fot. zrzutka.pl


- Wszystko zaczęło się 16 maja 2021 roku - okropny ból głowy, wymioty, utrata świadomości z godziny na godzinę było coraz gorzej... Pojechałem na SOR tam wykonali tomograf głowy diagnoza lito-torbielowaty guz w prawym płacie skroniowym 53x53x63mm operacja za 4 dni! Niestety nie udało się wyciąć wszystkiego, a później przyszły jeszcze gorsze wiadomości wynik histopatologiczny Glejak wielopostaciowy IV stopnia. Świat się zawalił, szok, niedowierzanie dlaczego ja... - opisywał pan Piotr na stronie zbiórki.

Do tej pory pan Piotr przeszedł m.in. 6-tygodniową chemioterapię w Gliwicach. Jednak w minioną niedzielę, 17 października jego stan nagle się pogorszył. Jak poinformowała żona pana Piotra, przez dobę przebywał on w bielskim Szpitalu Wojewódzkim, gdzie wykonano tomograf. Badanie wykazało wznowę guza i obrzęk mózgu. po tym został przetransportowany na Oddział Wewnętrzny szpitala w Wilkowicach. - W obydwu tych szpitalach skreślili go z dalszego leczenia i zaproponowali oddział paliatywny. Ale my się nie poddajemy! - podkreśla żona pana Piotra. Operacji pana Piotra zobowiązał się podjąć neurochirurg Witold Libionka z Kluczborka. Obecnie celem zbiórki na portalu zrzutka.pl jest sfinansowanie operacji, która ma się odbyć do 26 października.

Zbiórka, wraz ze szczegółowymi informacjami, znajduje się tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.