Wiadomości
- 21 października 2021
- wyświetleń: 5124
Trwa budowa mieszkań BBTBS. Prace idą zgodnie z harmonogramem
Coraz bliżej nowych mieszkań w ramach społecznego budownictwa czynszowego w Bielsku-Białej. Nowy budynek Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. przy ul. Stefana Batorego rośnie jak na drożdżach. Wkrótce ostatnia, piąta kondygnacja zostanie przykryta stropem.

Jak informuje prezes BBTBS Ewa Kamińska, prace na budowie idą zgodnie z harmonogramem. - Z końcem października tego roku planowane jest zakończenie prac konstrukcyjnych w zakresie stanu surowego i przykrycie budynku stropem ostatniej piątej kondygnacji. Obecnie trwają wewnętrzne prace murarskie ścian działowych pomieszczeń, montaż instalacji: wodno-kanalizacyjnej, deszczowej i elektrycznej - mówi E. Kamińska. - Kolejnym etapem będzie montaż stolarki okiennej, warstw izolacyjnych dachu oraz prowadzone będą prace tynkarskie wewnątrz budynku - dodaje prezes.
Budynek za ponad 9 mln zł, zgodnie z umową z wykonawcą, będzie gotowy w październiku 2022 roku. 3.917.000 zł na jego budowę pochodzi z bezzwrotnych środków zewnętrznych z Funduszu Dopłat i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.
Przy ul. Stefana Batorego powstaje 30 mieszkań o zróżnicowanej strukturze i wielkości - od 37 do 69 metrów kwadratowych, do tego piwnice i winda. Każde z mieszkań zostanie wykończone pod klucz - w środku będą panele i płytki, zlewozmywaki, kuchenki, sanitariaty. Wokół bloku powstaną drogi wewnętrzne, parkingi, nowe nasadzenia.

Nowe mieszkania w ramach społecznego budownictwa czynszowego to oferta dla osób o średnich dochodach. Założenie jest takie, aby w Bielsku-Białej pozostali ludzie młodzi, aby chcieli w tym mieście mieszkać, pracować, zakładać swoje rodziny; więc to propozycja przede wszystkim dla absolwentów, priorytetowo będą traktowane zawody medyczne. Na pewno przyszły najemca musi być przede wszystkim mieszkańcem Bielska-Białej i nie może posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie naszego miasta.
Podczas marcowego posiedzenia Rady Miejskiej uchwałą nr XXX/705/2021 w sprawie przyjęcia "Zasad przeprowadzania w mieście Bielsku-Białej naboru wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym określenia dodatkowych kryteriów pierwszeństwa, zasad przeprowadzania oceny punktowej, maksymalnej wysokości miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego i obowiązkowej kaucji dla mieszkań budowanych z wykorzystaniem finansowania zwrotnego i wsparcia z Funduszu Dopłat" radni szczegółowo uregulowali kwestię kryteriów.
Nabór najemców nowych mieszkań w czerwcu 2022 roku zorganizuje miasto. Zasiedlenie mieszkań planowane jest na listopad tego samego roku.
ZOBACZ TAKŻE
Tor rowerowy typu pumptrack pod wiaduktem na Andersa? Pomysł wydaje się świetny!
Rozbudowa Karczmy Harnaś przy ul. Jeździeckiej budzi pytania o ruch samochodowy, parkingi i wpływ na okolicę
List czytelnika„Nie ma pieniędzy na chodnik, są na imprezy”. Mieszkanka punktuje priorytety miasta
[FOTO] Nowy chodnik przy ul. Kossaka? Jest interpelacja do prezydenta miasta
Awaria na „Panoramie” po modernizacji. Miasto ma wyjaśnić przyczyny i koszty
1,5 mln zł dla Rekordu. Minister sportu ogłosił wsparcie dla śląskich „Orłów”
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









