bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2021
  • wyświetleń: 2213

Tężnia powstanie na Osiedlu Karpackim? Jest taki wniosek

Czy na Osiedlu Karpackim powstanie tężnia solankowa? O taką inwestycję zaapelował miejscowy radny.

tężnia
Tężnia powstanie na Osiedlu Karpackim? Jest taki wniosek · fot. pixabay.com


- Kilka lat temu napisałem pierwszą interpelację w sprawie zagospodarowania na cele rekreacyjne terenu znajdującego się na Osiedlu Karpackim a zlokalizowanego poniżej supermarketu. Propozycja moja zawierała wybudowanie tężni solankowej wraz z infrastrukturą towarzysząca - przypomniał bielski radny Roman Matyja.

Jak dodał, od tego czasu miasto przeprowadziło już szereg prac związanych z uporządkowaniem terenu.

- W dobie przedłużającej się pandemii koronawirusa, mieszkańcy naszego miasta, potrzebują coraz więcej usług, poprawiających ich stan zdrowia. Pozostałości po przebyciu COVID - 19, rujnujące przede wszystkim układ oddechowy ale i układ krwionośny, powodują znaczne osłabienie organizmu człowieka. Dla poprawy stanu zdrowia, mamy obowiązek tworzenia w mieście zielonych stref rekreacyjnych - podkreślił Matyja.

Zasugerował, że idealnym dla tego miejscem wydaje się Dolina Gościnna.

- Dlatego składam wniosek o wprowadzenie do budżetu miasta na 2022 rok, budowy tężni solankowej, wraz z infrastrukturą towarzyszącą w powyżej zaproponowanej lokalizacji. Oczywistym jest żeby zachowane były najwyższe standardy tej inwestycji, zapewniające współgranie z otoczeniem przyrody, jaką tworzy Dolina Gościnna - zaznaczył.

Bielski Ratusz to tej prośby jeszcze się nie ustosunkował. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.