bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2021
  • 20 października 2021
  • wyświetleń: 13002

Foto-dnia: pasażer na gapę w pociągu relacji Żywiec-Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Okiem konduktora" podaj

Do naszej redakcji trafiło zdjęcie pasażera na gapę, który wczoraj podróżował pociągiem Kolei Śląskich z Żywca do Bielska-Białej. Sprawą zajmuje się Straż Ochrony Kolei, która dysponuje m.in. nagraniami z monitoringu.

Foto-dnia: pasażer na gapę w pociągu relacji Żywiec-Bielsko-Biała
Foto-dnia: pasażer na gapę w pociągu relacji Żywiec-Bielsko-Biała · fot. Nadesłane przez czytelnika


Dlaczego takie podróżowanie jest niebezpieczne? Opisuje to jeden z konduktorów Kolei Śląskich, Przemysław Brych. - Po pierwsze sprzęg w taborze "pod prądem" też może przenosić napięcia. Po drugie. Nawet jeśli takiej osoby nie poraziłby prąd, mogła po prostu spaść z pociągu. Po trzecie. Po spadnięciu takiej osoby na tory, kolejny pociąg musiałby się zatrzymać. Obsługa musiałaby robić oględziny. Potem byłby prokurator i parę godzin wstrzymania ruchu - komentuje pracownik KŚ.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Okiem konduktora

W naszym nowym cyklu "Okiem konduktora" bielszczanin Przemysław Brych, pracownik kolei, opowie nam o tajnikach pracy konduktora oraz najciekawszych sytuacjach, które zdarzyły mu się na kolejowym szlaku. Zapraszamy do lektury! Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Okiem konduktora" podaj