bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2021
  • wyświetleń: 508

"Rower Pomaga": 21 jednośladów trafi do dzieci z domów dziecka

Za nami:

Fundacja ekologiczna "Arka" zaprasza na finał kolejnej edycji akcji Rower Pomaga, który odbędzie sę we wtorek, 19 października o godzinie 16.00 na bielskim placu Chrobrego.

"Rower Pomaga": 21 jednośladów trafi do dzieci z domów dziecka
"Rower Pomaga": 21 jednośladów trafi do dzieci z domów dziecka - zdj. archiwalne · fot. Fundacja ekologiczna "Arka"


Podczas akcji fundacja ogłosi oficjalne wyniki akcji Rower Pomaga w 2021 roku, przygotuje happening "300 rowerów dla dzieci", zorganizuje akcję "Dzwonimy, bo Rower Pomaga" oraz rozda dzieciom z domów dziecka 21 rowerów za kilometry przejechane przez rowerzystów.

- Bardzo się cieszymy z tego, że przetrwaliśmy i jeździmy dalej! To ogromna zasługa naszego partnera Grupy Kęty. 7. edycja akcji "Rower Pomaga" to zmiany, które już uczestnicy akcji w pełni zobaczą w roku 2022 - podkreśla Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji.

- Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem. W sumie w akcji rozdaliśmy już 318 rowerów + dzisiejsze 21, czyli aż 339. Przypomnimy, iż rowery te trafiają do dzieci z domów dziecka i organizacji społecznych - dodaje Owczarz.

mp / bielsko.info
źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.