bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2021
  • 9 listopada 2021
  • wyświetleń: 1969

[FOTO] Mogli zwiedzić Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi

Dużym zainteresowaniem cieszył się Dzień otwarty w Wydziale Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, który odbył się 6 listopada. W programie znalazły się gry i zabawy edukacyjne dla najmłodszych - wszystko dotyczące segregowania odpadów, a także możliwość zwiedzania Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej przy ul. Krakowskiej.

Dzień otwarty w Wydziale Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej - 06.11.2021 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


- Spotykamy się z mieszkańcami naszego miasta i najmłodszymi bielszczanami żeby porozmawiać o bielskim systemie gospodarowania odpadami. Dla najmłodszych przygotowaliśmy różne zabawy, atrakcje edukacyjne, bo stawiamy na poprawną segregację i kształtowanie prawidłowych postaw ekologicznych. Dorośli mogą przy okazji uzupełnić deklaracje albo złożyć formularz na usługę dodatkową oraz załatwić wszelkie inne formalności związane z odpadami - mówiła w sobotę naczelniczka Wydziału Gospodarki Odpadami UM Joanna Bojczuk.

- Jeśli chodzi o segregację odpadów w Bielsku-Białej, to jest różnie, ale wciąż odczuwamy poprawę. Chodzimy na zajęcia do przedszkoli, do bielskich szkół i widzimy, jak dużo się zmienia. Dzieci już wiedzą, do jakich koszy powinny trafiać nasze odpady. Świadomość ciągle się zwiększa i to jest jak najbardziej na plus. Patrząc na frekwencję myślę, że dużo osób chce się dowiedzieć czegoś więcej, autobusy do ZGO też odjeżdżają pełne, w związku z tym myślę, że jest bardzo dobrze - dodała.

Wydział Gospodarki Odpadami przy placu Ratuszowym 5 w sobotę opanowali przede wszystkim najmłodsi. To dla nich przygotowane zostały gry i zabawy. Było memory, rebusy, malowanie toreb, robienie czegoś z niczego - czyli doniczki i świnki-skarbonki z plastikowych butelek, gąsienicy z wytłaczanki po jajkach czy przybornika ze słoika. Wszystkie gry miały jeden cel - nauczyć najmłodszych, jak prawidłowo segregować śmieci albo jak je powtórnie wykorzystać. Za udział w zabawach były pieczątki, a za pieczątki - nagrody.

W ramach dnia otwartego w wydziale zorganizowano także punkt informacyjny dotyczący "ewentualnej budowy Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów". Edukacyjne zabawy w Wydziale Gospodarki Odpadami stanowiły tylko część atrakcji dnia otwartego. Chętni mogli pojechać specjalnie przygotowanym do tego autobusem do Zakładu Gospodarki Odpadami S.A., który obsługuje Bielsko-Białą i 9 gmin powiatu bielskiego. Oprowadzanie po instalacji ZGO cieszyło się dużym powodzeniem.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.