bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2021
  • wyświetleń: 1341

"Lekko o atletyce" - debiutancka książka bielszczanina Tomasza Sowy

Nakładem Wydawnictwa SBM ukazała się książka "Lekko o atletyce, czyli historie o polskich sportowcach" autorstwa bielszczanina Tomasza Sowy, który prowadzi również stronę internetową historiasportu.info.

"Lekko o atletyce" - debiutancka książka bielszczanina Tomasza Sowy
"Lekko o atletyce" - debiutancka książka bielszczanina Tomasza Sowy · fot. facebook.com/historiasportu.info


- Książka "Lekko o atletyce, czyli historie o polskich sportowcach" to opowieść o dziejach polskiej lekkoatletyki, począwszy od pierwszych zmagań XIX-wiecznych „szybkobiegunów” aż po olimpiadę w Tokio w 2021 roku. Pełna anegdot i ciekawostek narracja przybliża losy najwybitniejszych postaci w burzliwej historii królowej sportu w Polsce - czytamy w opisie wydawcy.

- W 2015 roku, tworząc tę stronę oraz jej fanpage nie spodziewałem się, że kiedykolwiek uda mi się takową napisać. A jednak. Systematyczna praca, dobrzy ludzie wokół i zapoczątkowana kiedyś w dzieciństwie miłość do sportu sprawiły, że dostałem szansę. I oto jest - opowiada o pozycji Tomasz Sowa, jej autor.

Bielszczanin Tomek Sowa to 32-letni bielszczanin, który jest autorem strony www.historiasportu.info oraz administratorem facebookowego profilu o tej samej nazwie. Jego teksty ukazują się na portalach ciekawostkihistoryczne.pl, twojahistoria.pl oraz serwisie Onet Sport.

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.