bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2021
  • wyświetleń: 1109

Dokonywał wielomilionowych oszustw na szkodę UE i Niemiec

Kryminalni z bielskiej „jedynki" zatrzymali 35-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mieszkaniec powiatu żywieckiego miał do odbycia karę ponad 4 lat pozbawienia wolności za wielomilionowe oszustwa i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą na terenie Niemiec.

policja, wydział kryminalny, policjant, mundur, kryminalni
Bielscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego ENA · fot. KMP Bielsko-Biała


Kryminalni z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej w ubiegłym tygodniu zatrzymali 35-latka poszukiwanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości, który ukrywał się w Polsce. Stróże prawa jadąc ulicą Żywiecką w Łodygowicach zauważyli pojazd, w którym zauważyli poszukiwaną osobę.

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli i sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych potwierdzili, że jest poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary ponad 4 lat pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i wielomilionowe oszustwa na szkodę Unii Europejskiej i Republiki Federalnej Niemiec. Okazało się także, że prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Kryminalni o zatrzymaniu powiadomili Prokuraturę Okręgową w Bielsku-Białej, a 35-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu w celu realizacji Europejskiego Nakazu Aresztowania.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.