bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 października 2021
  • wyświetleń: 2264

Nie ma alternatywy dla parkingu przy Lasku Bathelta? Tak twierdzi UM

Budowa parkingu przy Lasku Bathelta budzi kontrowersje. Mieszkańcy nawet wskazali alternatywną lokalizację miejsc parkingowych. Jednak według Ratusza nie można tam inwestować.

parking przy lasku bathelta
Zdjęcie satelitarne z planem parkingu oraz historycznym obszarem lasu Bathelta · fot. MZD Bielsko-Biała


W sprawie docelowego sposobu zagospodarowania terenu położonego przy lotnisku, obok starej drogi dojazdowej do Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, interpelację skierowaną do władz miasta wystosował radny Konrad Łoś.

- Wzdłuż starej drogi dojazdowej wiodącej od ulicy Cieszyńskiej do Aeroklubu Bielsko-Bialskiego po stronie wschodniej znajduje się przylegający do drogi teren trawiasty o powierzchni kilkudziesięciu arów. Zdaniem wielu mieszkańców wskazany grunt mógłby zostać zagospodarowany pod miejsca parkingowe zamiast powszechnie krytykowanych przez mieszkańców planów miasta w przedmiocie urządzenia parkingu obok Lasku Bathelta, pociągającego za sobą konieczność wycinki setek drzew i krzewów - zauważył przedstawiciel bielszczan.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Ta lokalizacja jednak według informacji płynących z Ratusza nie jest możliwa z uwagi na ograniczenia właścicielskie oraz wymogi konserwatora zabytków.

Jak poinformował Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska Białej, „w uwagi na zapotrzebowanie miejsc parkingowych w rejonie lotniska, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej na podstawie koncepcji projektowej wykonanej w 2017 roku przygotował inwestycję pn. „Budowa parkingu w ramach zagospodarowania Lasku Bathelta", która sąsiaduje z tytułowym laskiem”.

- Wbrew powszechnemu odczuciu, niewiele działek w tym rejonie posiada odpowiednie parametry do budowy parkingu, tj. wystarczający areał, dogodne skomunikowanie z drogą publiczną, bliskość celu jakim jest funkcjonująca infrastruktura wokół lotniska. Działka ta jest jedyną w okolicy działką, spełniającą powyższe kryteria, będąc jednocześnie własnością gminy - podkreślił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.