bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 października 2021
  • 9 października 2021
  • wyświetleń: 837

"Polak potrafi" - kolejna wycieczka Stowarzyszenia Olszówka

Za nami:

Wszystkich, którzy są zainteresowani najnowszą historią Bielska-Białej Stowarzyszenie Olszówka zaprasza na kolejną wycieczkę, którą poprowadzi historyk dr Maciej Bujakowski z Akademii Techniczno-Humanistycznej.

"Polak potrafi" - kolejna wycieczka Stowarzyszenia Olszówka
"Polak potrafi" - kolejna wycieczka Stowarzyszenia Olszówka · fot. Stowarzyszenie Olszówka


Dekada lat 70-tych to okres m.in. wielu inwestycji przemysłowych w Bielsku-Białej, rozbudowy infrastruktury komunikacyjnej oraz przyspieszonej urbanizacji. Wraz z realizacją budowy zakładów przemysłowych i przedsiębiorstw rozwijało się budownictwo mieszkaniowe, a miasto zyskało status miasta wojewódzkiego. Jaki to miało wpływ na dalszy rozwój miasta?

W trakcie wycieczki będzie można usłyszeć o motywach realizowanych inwestycji, przedsięwzięciach, które zostały zrealizowane tylko częściowo i o tych, od których odstąpiono.

Czy hasła propagandowe „Polak potrafi”, „Żeby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej”, zostały zrealizowane? Uczestnicy wycieczki przejdą m.in. w pobliżu budynku dworca PKS, gmachu Książnicy Beskidzkiej, Osiedla Śródmiejskiego, Domu Handlowego „Klimczok”.

Wycieczka odbędzie się w sobotę 09 października. Początek godz. 15.00.

mp / bielsko.info, źródło: Stowarzyszenie Olszówka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.