bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2021
  • wyświetleń: 941

Straconka: mieszkańcy apelują o przejścia dla pieszych

Od dłuższego czasu mieszkańcy Straconki proszą o wykonanie przejść dla pieszych: pomiędzy ulicą Złoty Potok, a kapliczką przy ul. Wspólnej oraz pomiędzy ulicą Mierniczą, a dolną częścią ul. Zawodzie.

przejście dla pieszych, pasy
Straconka: mieszkańcy apelują o przejścia dla pieszych · fot. internet


Sprawą zainteresował się radny Szczepan Wojtasik. - Proszę, aby opracowano koncepcję przejść z azylem oraz ich doświetlenie. Mam nadzieję, że dbając o bezpieczeństwo mieszkańców dzielnicy Straconka wskazane przejścia przez Miejski Zarząd Dróg zostaną wykonane w najbliższym czasie - napisał przedstawiciel bielszczan w swej interpelacji skierowanej do władz miasta.

Jak dowiadujemy się w Ratuszu temat ten był już omawiany, na wniosek mieszkańców, na Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. - Komisja ds. BRD wstępnie zaopiniowała wniosek pozytywnie. Przeprowadzona analiza, pod kątem widoczności oraz warunków technicznych, zadecyduje o ostatecznej możliwości lokalizacji przejść dla pieszych. Dla zaopiniowanych pozytywnie lokalizacji, zostaną opracowane projekty zmian organizacji ruchu, które po zatwierdzeniu w Wydziale Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej będą mogły być zrealizowane w terenie - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.