bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2021
  • wyświetleń: 1804

Udaremniono próbę wyłudzenia 100 tys. zł. Cenna pomoc taksówkarza

Nowa próba wyłudzenia 100 tysięcy złotych od przerażonej matki chcącej uchronić córkę została udaremniona. Wszystko dzięki obywatelskiej postawie bielskiego taksówkarza i szybkiej akcji policjantów z bielskiej trójki.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Udaremniono próbę wyłudzenia 100 tys. zł. Cenna pomoc taksówkarza · fot. KWP Katowice


W poniedziałek policjanci z Komisariatu Policji III udali się na interwencję zgłoszoną przez bielskiego taksówkarza. Z jego relacji wynikało, iż klientka prawdopodobnie uczestniczy w zainicjowanej próbie oszustwa. Szybko podjęte czynności przez stróżów prawa pozwoliły na udaremnienie próby wyłudzenia 100 tysięcy złotych.

- Ustalono, iż oszustka, dzwoniąc na telefon stacjonarny pokrzywdzonej i podając się za funkcjonariuszkę policji, zażądała ponad 100 tysięcy złotych jako kaucję w zamian za wypuszczenie jej zatrzymanej córki, która miała spowodować wypadek drogowy. Kobieta chcąc pomóc córce, zdecydowała się postępować zgodnie z żądaniami oszustów. W tym celu taksówka miała zawieźć ją na miejsce przekazania wskazanej kwoty - informuje asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

- Obywatelska postawa i empatia bielskiego taksówkarza, uchroniły jednak mieszkankę powiatu bielskiego od utraty sporej sumy pieniędzy. Policjanci wyjaśnili pokrzywdzonej, iż uczestniczy w próbie oszustwa - podkreśla przedstawicielka bielskich policjantów.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.