bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2021
  • wyświetleń: 2551

Podrabiane odzież i perfumy na giełdzie w Wapienicy. Są zatrzymania

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielskiej komendy, na terenie giełdy towarowej znajdującej się w Wapienicy, w jednym z samochodów, znaleźli różnego rodzaju odzież i perfumy z podrobionymi znakami towarowymi. Dwóm mężczyznom uprawiającym ten proceder grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

policja, radiowóz
Podrabiane odzież i perfumy na giełdzie w Wapienicy. Są zatrzymania


Jak wynika z informacji policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą, dwóch mężczyzn na terenie giełdy towarowej w bielskiej Wapienicy, oferowało do sprzedaży towar z podrobionymi znakami rożnych światowym marek. Kiedy policjanci dokonali kontroli samochodu, należącego do jednego z mężczyzn okazało się, że w jego wnętrzu właściciel posiadał podrobiony towar. W sumie zabezpieczono prawie 700 produktów. Wśród zabezpieczonych towarów była odzież różnego rodzaju i perfumy.

Wprowadzenie do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym jest przestępstwem. Jeżeli śledczy wykażą, że sprawca uczynił z popełnionego przestępstwa źródło dochodu, może mu grozić kara od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.