bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 października 2021
  • wyświetleń: 2144

Wapienica: ścieżka zamiast spacerowiczów przyciąga margines

Alkohol, akty wandalizmu, kradzieże. Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Wapienicy wymaga wzmożonego nadzoru.

Wapienica
Wapienica: ścieżka zamiast spacerowiczów przyciąga margines · fot. Google Maps


W związku z prośbami mieszkańców radny Konrad Łoś zwrócił się o przeprowadzenie przeglądu terenu w obrębie ścieżki pieszo - rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica pod kątem stanu utrzymania.

- W szczególności proszę o uzupełnienie brakujących nasadzeń, zwłaszcza w pasie rozdzielającym ścieżkę rowerową od ciągu pieszego, wraz z ułożeniem brakujących mat ogrodniczych, odchwaszczenie tego pasa, zwłaszcza w bezpośredniej bliskości nasadzeń, uzupełnienie brakujących palików podtrzymujących drzewka wzdłuż ścieżki wraz z przeglądem i uzupełnieniem brakujących wiązań, przeprowadzenie czyszczenia ławek zlokalizowanych wzdłuż ścieżki - zaapelował przedstawiciel bielszczan.

Według radnego udrożnienia oraz czyszczenia wymagają także urządzenia (przepusty) odprowadzających wody w obrębie ścieżki (zwłaszcza na wysokości ul. Kameliowej oraz ul. Jacka Soplicy) oraz konieczne jest przeprowadzenie ogólnej kontroli stanu sanitarnego w obrębie ścieżki oraz infrastruktury towarzyszącej.

Jak dowiadujemy się w Ratuszu, teren spacerowo-rekreacyjny wzdłuż rzeki Wapienica od ulicy Leśników do ul. Cieszyńskiej objęty jest umową w zakresie konserwacji, pielęgnacji i utrzymania parków, zieleńców i skwerów na obszarze miasta Bielska-Białej.

- Rejon ten, wraz z istniejąca infrastrukturą, jest na bieżąco nadzorowany w zakresie prawidłowego utrzymania zieleni. Prace sygnalizowane przez mieszkańców ujęte w interpelacji wcześniej zostały zgłoszone wykonawcy, a obecnie już są wykonane. Jednocześnie informuję, że teren ten objęty jest przez straż miejską stałym nadzorem monitoringu i jest wpisany do karty zadań doraźnych ze względu na powtarzające się akty wandalizmu, kradzieże oraz częste przebywanie tam osób spożywających alkohol - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.