bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 października 2021
  • wyświetleń: 1605

Dyrektor BCO - Szpitala Miejskiego w prestiżową nagrodą

Dyrektor Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej nagrodzony prestiżową nagrodą Akademii Polskiego Sukcesu. Lech Wędrychowicz 25 września otrzymał Złoty Medal Akademii. Kapituła nagrodziła jego wieloletnie dokonania w zakresie nowoczesnych metod diagnostyki i schorzeń onkologicznych, a szczególnie realizację projektu budowy niezwykle zaawansowanego technologicznie szpitala onkologicznego w Bielsku-Białej - czytamy w uzasadnieniu.

Dyrektor BCO - Szpitala Miejskiego w prestiżową nagrodą
Dyrektor BCO - Szpitala Miejskiego w prestiżową nagrodą · fot. UM Bielsko-Biała


Dyrektor odebrał wyróżnienie z rąk przewodniczącego Rady Fundacji Akademii Polskiego Sukcesu, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk i ministra nauki, a obecnie przewodniczącego Polskiego Komitetu ds. UNESCO prof. Michała Kleibera.

Fundacja Akademia Polskiego Sukcesu jest rozszerzeniem działań promocyjnych, prowadzonych przez Stowarzyszenie Polski Klub Biznesu. Jej celem jest popularyzacja wybitnych osiągnięć Polaków w kraju i za granicą w każdej dziedzinie życia społecznego, politycznego, ekonomicznego, gospodarczego, naukowego, kulturalnego i edukacyjnego.

Akademię tworzą ludzie, którzy swoim przykładem dowodzą, że sukces, także na międzynarodową, światową skalę, leży w granicach możliwości polskich przedsiębiorców, artystów czy sportowców, którzy swoim przykładem mogą zachęcić innych do sięgania po laury. W tegorocznej edycji nagród po raz pierwszy przyznano wyróżnienia medykom - w podziękowaniu dla całego środowiska.

Otwarcie nowego pawilonu Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej odbyło się 24 września. Przy ul. Wyzwolenia w ciągu dwóch lat powstał bardzo nowoczesny obiekt - miejsce kompleksowej diagnostyki i leczenia pacjentów onkologicznych wyposażone w najwyższej jakości sprzęt i aparaturę medyczną. Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej przy wsparciu finansowym z budżetu Bielska-Białej.

Lech Wędrychowicz kieruje BCO-SM w Bielsku-Białej od początku 2017 roku. Jest specjalistą w zakresie zdrowia publicznego, chorób wewnętrznych i medycyny nuklearnej. Oprócz specjalizacji medycznych, ma doświadczenie zarządcze zdobyte zarówno podczas kierowania szpitalami, jak i w Narodowym Funduszu Zdrowia.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.