bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 października 2021
  • wyświetleń: 968

[FOTO] Trwa modernizacja oświetlenia w tunelach pod Hulanką

W zachodnich nawach tunelu pod Hulanką i w tzw. „zielonym tunelu” na wysokości Osiedla Piastowskiego trwają prace konserwacyjne i wymiana opraw oświetleniowych.

Trwa modernizacja oświetlenia w tunelach pod Hulanką - 29.09.2021 · fot. MZD Bielsko-Biała


- Modernizacja oświetlenia tuneli spowodowana jest brakiem możliwości zakupu opraw i żarówek sodowych do działającego od kilkunastu lat systemu. Ich producent zrezygnował w tym czasie z wytwarzania przestarzałych, energochłonnych źródeł światła. MZD zdecydował się więc na zastosowanie nowoczesnych i tańszych w utrzymaniu świateł ledowych. Różnicę na zdjęciach w dołączonej poniżej galerii widać gołym okiem - podkreśla Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Jak dodaje MZD, równocześnie z wymianą systemu oświetlenia spółka prowadzi w nawach tuneli prace konserwacyjne ich elewacji. Prace w nawach wschodnich trwały trzy tygodnie i są już zakończone. Dwukierunkowy ruch właśnie został przeniesiony do nich, tak aby ekipy remontowe mogły przeprowadzić analogiczne czynności w nawach zachodnich. Drogowcy planują zakończyć modernizację w połowie października

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.