bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2021
  • 4 października 2021
  • wyświetleń: 5035

[ZDJĘCIA] Spacer pełen informacji o Komorowicach

Blisko trzydzieści osób uczestniczyło w spacerze historycznym, który w sobotnie przedpołudnie 2 października zorganizowało Stowarzyszenie Komorowice.

Reklama

Spacer pełen informacji o Komorowicach - 2.10.2021 · fot. komorowice.pl


Uczestnicy historycznej przechadzki spotkali się na placu im. Józefa Niemczyka w Komorowicach Krakowskich. Spacer zakończył przy Szkole Podstawowej nr 30 w Komorowicach Śląskich.

W trakcie trwającego 2 godziny wydarzenia członkowie Stowarzyszenia Komorowice opowiadali m.in. o miejscowych szkołach, dawnym i obecnym kościele parafialnym, "potyczkach" narodowościowych między Polakami i Niemcami, a także o jednostkach OSP znajdujących się na terenie gminy.

Uczestnicy historycznego spaceru rozdali drobne upominki związane z 70-leciem połączenia Bielska i Białej. Na miejscu można było również otrzymać archiwalne numery Magazynu Komorowice, wydawanego przez organizatora sobotniego spaceru.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.