bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 września 2021
  • wyświetleń: 990

Jakie są najpopularniejsze samochodu marki Toyota?

Materiał partnera:

Koncern Toyota sprzedaj w każdym roku około 10 milionów samochodów na całym świecie. Marka ta zawsze jest na podium pośród wszystkich producentów pojazdów na świecie. Jakie samochody okazała się prawdziwym hitem sprzedażowym na Starym Kontynencie?

Adobestock


Toyota YarisTo już trzecie wcielenie miejskiej propozycji od Toyoty. W międzyczasie Yaris został dwukrotnie poddany liftingowi. Samochód ten uplasował się na 10 pozycji pośród wszystkich sprzedawanych samochodów w Europie. Do wyboru jest zarówno wersja 3-, jak i 5-drzwowa. Z kolei, jeśli chodzi o wersje silnikowe, to możemy wybierać pośród trzech propozycji. Dwa silniki benzynowe 1.0 (72 KM) i 1.5 (111 KM) oraz oczywiście 100-konna hybryda, która cieszy się bardzo dużą popularnością, z racji swojej ekonomiczności, jak i niskiej emisji spalin.

Toyota C-HRC-HR swój debiut miał w 2016 roku. W Polsce możemy wybierać pośród dwóch wersji. Pierwszy z nich to silnik benzynowy o pojemności 1.2, w którym zaimplementowana została turbosprężarka, dlatego możemy liczyć na aż 116 KM mocy. Jednostka ta połączona została z bezstopniową przekładnią oraz napędem na 4 koła. Drugie rozwiązanie to oczywiście 1.8 hybryda o mocy 122 KM. Warto wspomnieć o tym, że na rynku chińskim C-HR można zakupić także z 2-litrowym wolnossącym silnikiem benzynowym, którego moc wynosi 171 KM.

Toyota AygoAygo to najmniejszy model marki Toyota, jaki możemy zakupić w Europie. Został stworzony wspólnie z koncernem PSA, a jego druga odmiana pojawiał się dopiero w roku 2014. Cztery lata później doczekaliśmy się nieco odświeżonej wersji tego samochodu. Pod maską tego samochodu znajdziemy wolnossący silnik benzynowy 1.0 (72 KM), do którego dołączana jest 5-biegowa skrzynia automatyczna lub też manualna. Propozycja dla to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które podróżują głównie po mieście. Niewielkie spalanie oraz gabaryty to wielkie zalety tego auta.

Toyota RAV-4Toyota RAV-4 to jeden z pierwszych SUV-ów, jaki został stworzony przez tę markę. W 4 generacji tego modelu do wyboru mamy benzynowy silnik 2.0 (152 KM) lub też diesla o tej samej pojemności i mocy równej 143 KM. Innym rozwiązaniem jest 197-konna hybryda. Mimo tego, że obecnie możemy zakupić już nowy model tego samochodu, to właśnie ten był jednym z popularniejszych w ciągu ostatnich lat.

Toyota AvensisToyota Avensis trzeciej generacji światło dzienne ujrzała w roku 2008 i można ją było kupować przez równą dekadę. W międzyczasie miały miejsce jej dwa liftingi, które znacząco podniosły jej walory wizualne. Z racji tego, że nie ma ona swojego konkurenta w europejskiej produkcji samochodów tej klasy, osiągnęła ogromny sukces sprzedażowy.

Czy warto kupić używaną Toyotę?Toyoty słyną z niezawodności, dlatego zakup używanego samochodu tej marki, to naprawdę dobre rozwiązanie. Bardzo istotne jest jednak to, aby dokładnie zweryfikować stan każdego samochodu. W przeciwnym razie możemy narazić się na niechciane koszta. Jedyne co będzie nam potrzebne, aby to uczynić, to numer VIN. Dzięki niemu możliwe będzie uzyskanie wszelkich informacji, które przydadzą się w czasie zakupu.