bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 września 2021
  • wyświetleń: 265

Jak zrobić samemu meble na taras?

Materiał partnera:

Przydomowy taras to miejsce, w którym można pozwolić sobie na chwilę relaksu. W piękne i ciepłe letnie dni chętnie zapraszamy tu rodzinę oraz przyjaciół, by spędzić czas przy kawie lub herbacie. Warto zaaranżować swoją przestrzeń w taki sposób, by była zadbana, dopracowana, a jednocześnie przytulna.

Źródło: pexels.com


Chwila odpoczynku na wygodnej ławce z paletWłasnoręcznie wykonane meble to doskonały pomysł, kiedy mamy niezbędne narzędzia, trochę wolnego czasu i twórczą wenę. Śledząc instruktaże krok po kroku, stworzymy funkcjonalny zestaw wypoczynkowy. Do wykonania tego typu ławki potrzebujemy trzech palet - możemy użyć nowych lub używanych. W przypadku tych pierwszych do wyczyszczenia materiału i pozbycia się drzazg wystarczy szlifierka kątowa oraz papier ścierny - po tej czynności należy jednak pamiętać o dokładnym usunięciu powstałego pyłu. Zniszczone palety wymagają trochę więcej uwagi - ubytki musimy wypełnić masą szpachlową i wyczyścić deski. Przygotowaną powierzchnię impregnujemy i malujemy na wybrany kolor. Świetnie prezentują się zestawy w kolorze drewna, szarości lub bieli. Starannie przygotowane elementy trzeba ze sobą połączyć, zaczynając od siedziska. Ustawiamy jedną paletę na drugiej, a następnie scalamy je długimi prętami przy użyciu wiertarko-wkrętarki lub zakrętarki udarowej. Do wykonania oparcia wykorzystujemy jedną paletę, którą w razie potrzeby możemy przyciąć wzdłuż pilarką tarczową lub wyrzynarką - gotowy element musimy połączyć z siedziskiem przy pomocy wkrętów. Jeżeli chcemy wzmocnić mocowanie, powinniśmy użyć metalowych kątowników. Ostatni etap to umieszczenie na samodzielnie wykonanej ławce wygodnego materaca - gładkie materiały nadadzą meblom swojskiego charakteru, a pikowane nuty elegancji. Po położeniu na oparciu kilku miękkich poduszek można w pełni cieszyć się wypoczynkiem. Sprawdź także artykuł: https://www.grupatopex.com/weztonawarsztat/majsterkowicze/lawka-z-palet-jak-ja-wykonac-samodzielnie/.

Stolik kawowy DIYWieczory spędzane na tarasie są znacznie przyjemniejsze, gdy urozmaicamy je kubkiem pysznego napoju, dlatego stolik kawowy stanowi niezbędny element wyposażenia. Do samodzielnie zrobionej ławki idealnie pasuje stół z palet, którego wykonanie obejmuje jedynie kilka prostych kroków. Wykorzystanie dwóch palet pozwoli na stworzenie bardzo niskiego stolika. To idealny pomysł, jeśli zamiast krzeseł czy ławki zdecydujemy się na poduszki podłogowe lub pufy. Do wykonania wyższego mebla będziemy jednak potrzebować trzech lub czterech palet. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na to, by stół był funkcjonalny. Palety trzeba starannie oczyścić i przygotować, tak jak w przypadku ławki. Następnie nanosimy impregnat i malujemy deski. Gotowe elementy łączymy wkrętarką przy użyciu długich wkrętów. Ciekawym dodatkiem będą zamontowane na dole kółka, dzięki którym przesuniemy stolik w dowolne miejsce.

Podchodząc do urządzania swojej przydomowej przestrzeni z zapałem i pomysłem, możemy trochę zaoszczędzić, a przy okazji przysłużyć się środowisku poprzez ponowne wykorzystywanie palet.