bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2021
  • wyświetleń: 2339

Kanalizacji w części Straconki nie będzie. Przygotowują alternatywę

Bielszczanie z części Straconki czekają na budowę kanalizacji. Niestety, nie doczekają się. Władze miasta przygotowują alternatywne rozwiązanie.

Reklama

Kanalizacji w części Straconki nie będzie. Przygotowują alternatywne rozwiązanie
Kanalizacji w części Straconki nie będzie. Przygotowują alternatywę · fot. Pixabay


Do bielskich radnych zgłosili się mieszkańcy Straconki pytający o termin wykonania III etapu budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Borsuczej oraz ul. Lisiej. Są mocno zaniepokojeni, ponieważ od dłuższego czasu nie otrzymują konkretnych informacji na ten temat.

- Ta inwestycja jest przez nich bardzo wyczekiwana, przyczyni się także do ochrony środowiska naturalnego. Chcielibyśmy zapytać jaki jest aktualny status tej sprawy oraz kiedy jest aktualnie planowana realizacja tego zadania? - dopytywali radni Maksymilian Pryga, Rafał Ryplewicz oraz Szczepan Wojtasik, którzy zainteresowali się sprawą.

Na budowę kanalizacji jednak póki co nie ma co liczyć… Jak Podaje bielski Ratusz, ze względów finansowych przygotowywane jest rozwiązanie alternatywne dla mieszkańców posesji zlokalizowanych w strefach ochronnych ujęcia wody oraz w strefach ochrony Parków Krajobrazowych.

- Przygotowywana jest zmiana uchwały dotacyjnej, która będzie wymagała podjęcia uchwałą rady miejskiej zmian proponowanych przez prezydenta miasta. Zmiany będą dotyczyły możliwości skorzystania z atrakcyjnych dofinansowań w wysokości 90 procent brutto kosztów zakupu i montażu poniesionych na zainstalowanie na tych terenach przydomowych oczyszczalni ścieków. Uchwała będzie przedstawiona jeszcze w tym roku, aby mieszkańcy wspomnianych ulic mogli skorzystać z dotacji już na początku roku 2022 - poinformował Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak dodał, ze względów finansowych na chwilę obecną nie ma możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej posesji znajdujących się przy ulicach: Borsuczej, Lisiej i Małej Straconki w Bielsku-Białej objętych tzw. III etapem kanalizacji Straconki.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.