bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2021
  • wyświetleń: 1802

Łodzianie dokonali serii kradzieży w sklepach. Policja poszukuje ofiar

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali cztery osoby w wieku od 28 do 54 lat podejrzewane o sklepowe kradzieże. Stróże prawa ujawnili mienie pochodzące z przestępstwa wartości blisko 15 tys. złotych. Sąd na wniosek śledczych aresztował podejrzanych na 2 miesiące. Policja poszukuje właścicieli innych okradzionych tego dnia sklepów.

Reklama

policja, radiowóz
Łodzianie dokonali serii kradzieży w sklepach. Policja poszukuje ofiar · fot. Urząd Marszałkowski


W piątek w godzinach popołudniowych stróże prawa z pododdziału bielskiej prewencji patrolowali okolice centrum Bielska-Białej. Ich uwagę zwróciła osobowa mazda, z której wysiadły 4 osoby, przebrały się w inną odzież, niż mieli na sobie wcześniej, a następnie rozeszli, wchodząc do centrum handlowego przy ulicy Mostowej różnymi wejściami. Policjanci podejrzewali, że mogą planować przestępstwo, dlatego powiadomili dyżurnego bielskiej komendy. Po pewnym czasie grupa wróciła do samochodu z torbami załadowanymi towarem. Policjanci nabrali przekonania, że mogli dokonać jego kradzieży, dlatego zatrzymali pojazd do kontroli.

Policyjny nos nie zawiódł mundurowych. Szybko okazało się, że rzeczy, z którymi wrócili do samochodu, zostały przed momentem skradzione z jednego z popularnych salonów obuwniczych. Tego samego dnia czwórka w podobny sposób okradła też inny salon tego producenta w centrum handlowym przy ulicy Leszczyńskiej. Łączna wartość skradzionego obuwia wyniosła ponad 1.600 złotych. Stróże prawa przeszukali pojazd, w którym znaleźli urządzenie służące do usuwania sklepowych zabezpieczeń oraz kolejną nową odzież, obuwie i akcesoria wielu markowych producentów pochodzących z popularnych salonów odzieżowych i butików. Łączna wartość skradzionego mienia, które odzyskali policjanci to blisko 15.000 złotych. Skradziony towar został zabezpieczony, pojazd trafił na policyjny parking, a dwaj mężczyźni w wieku 28 i 31 lat oraz dwie kobiety w wieku 54-lat obydwie do policyjnej izby zatrzymań. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy województwa łódzkiego.

Sprawą kradzieży zajęli się śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy. Policjanci sprawdzali sklepy i centra handlowe, docierając na podstawie marek skradzionego towaru do sklepów, w których grupa dokonywała kradzieży. Zabezpieczano monitoring z wizerunkami i ubiorem, jaki mieli na sobie podczas kradzieży. Stróże prawa zgromadzili solidny materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi postawić im zarzuty kradzieży. Wszyscy mieli już w przeszłości kłopoty z prawem, a troje z nich, dwie kobiety i 31-latka odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości jako recydywiści. Sąd na wniosek śledczych aresztował całą czwórkę na 2 miesiące. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a recydywistom sąd może znacznie zaostrzyć jej wymiar.

Śledczy sprawdzają, czy łodzianie nie mają na koncie więcej takich występków oraz ustalają właścicieli zabezpieczonego mienia pochodzącego z kradzieży. Dlatego mundurowi zwracają się z prośbą do przedsiębiorców prowadzących w naszym regionie sklepy o sprawdzenie, czy 24 września lub dzień wcześniej nie padli ofiarami podobnych kradzieży. Informacji w tej sprawie udzielają funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KMP w Bielsku-Białej, tel. 47 857 14 20, 47 85 712 80. Poczta elektroniczna kryminalny@bielsko.ka.policja.gov.pl

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.