bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2021
  • wyświetleń: 1265

Szczęśliwy finał poszukiwań 76-letniego grzybiarza

Rodzina, policjanci i strażnicy leśni poszukiwali 76-letniego seniora, który zagubił się podczas grzybobrania. Senior nie miał ze sobą telefonu i oddalił się z miejsca, w które zwyczajowo chadzał, dlatego zaniepokojeni bliscy zaalarmowali służby. Na szczęście mieszkaniec bielskich Komorowic cały i zdrowy powrócił do domu.

poszukiwania
Szczęśliwy finał poszukiwań 76-letniego grzybiarza · fot. KMP Bielsko-Biała


W niedzielę w godzinach wczesnopopołudniowych dyżurny bielskiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 76-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który zaginął podczas grzybobrania. Według zgłoszenia zaniepokojonej rodziny senior oddalił się podczas grzybobrania w okolicach masywy leśnego Wielkiej Puszczy. Od kilku godzin nie dawał znaku życia, ani też nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Zaniepokojona rodzina rozpoczęła jego poszukiwania oraz powiadomiła służby, mężczyzna bowiem leczył się na serce i cierpiał na starcze dolegliwości. Nie miał ze sobą telefonu, a sprawdzenie zwyczajowych miejsc, w które zwykle chadzał, nie przyniosło rezultatu. We wskazany rejon natychmiast zostały skierowane policyjne patrole, przewodnicy psów tropiących oraz dzielnicowi, którzy tego dnia wspólnie ze strażnikami leśnymi prowadzili wspólne działania w Beskidach. Podczas gdy rodzina i ratownicy przeszukiwali las, senior powrócił samodzielnie do miejsca zamieszkania cały i zdrowy. Nie wiedział, że szukają go bliscy, policjanci i straż leśna.

Policja apeluje o rozwagę podczas jesiennych wypraw do lasu. W tym czasie zwracajmy szczególną uwagę na osoby w podeszłym wieku. Starajmy się zrobić wszystko, aby seniorzy w miarę możliwości nigdy samotnie nie wybierali się do lasu, zabierali naładowany telefon komórkowy i informowali, gdzie się wybierają. Idąc do lasu, ubierajmy się w wyraziste, jaskrawe kolory, a najlepiej zabierzmy ze sobą kamizelkę odblaskową i gwizdek alarmowy.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.