bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2021
  • wyświetleń: 1734

Kolejna wycinka drzew? Radny wskazał alternatywę

Spore emocje budzi zamiar władz Bielska-Białej ws. wycinki drzew w Lasku Bathelta. Pod miejsca parkingowych z krajobrazu miasta ma zniknąć kilkaset sztuk. Jak się jednak okazuje, parking koło lotniska mógłby powstać w innym miejscu. Tak przynajmniej twierdzi radny Konrad Łoś.

W sprawie docelowego sposobu zagospodarowania terenu położonego przy lotnisku, obok starej drogi dojazdowej do Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, interpelację skierowaną do władz miasta skierował radny Konrad Łoś.

- Wzdłuż starej drogi dojazdowej wiodącej od ulicy Cieszyńskiej do Aeroklubu Bielsko-Bialskiego po stronie wschodniej znajduje się przylegający do drogi teren trawiasty o powierzchni kilkudziesięciu arów. Zdaniem wielu mieszkańców wskazany grunt mógłby został zagospodarowany pod miejsca parkingowe zamiast powszechnie krytykowanych przez mieszkańców planów miasta w przedmiocie urządzenia parkingu obok Lasku Bathelta, pociągającego za sobą konieczność wycinki setek drzew i krzewów - zauważył przedstawiciel bielszczan.

Jak dodał, „stanowisko takie wyrażone zostało licznie za pośrednictwem internetowych portali społecznościowych po serii artykułów i doniesień medialnych na temat planowanej wycinki 271 drzew w związku z budową parkingu”.

- W świetle powyższego proszę o zajęcie stanowiska co do ewentualnego wykorzystania wspomnianego terenu pod miejsca parkingowe dla obsługi terenów rekreacyjnych przy lotnisku - zaapelował radny.

Magistrat jeszcze nie zajął stanowiska w tej sprawie. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.