bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 września 2021
  • wyświetleń: 34

Jedz pizzę, bo jest zdrowa i odpędza smutki

Materiał partnera:

Kiedy chwyci głód, statystyczny Kowalski coraz częściej zamawia jedzenie z dostawą do domu. Jak pokazują liczby, a te przecież nie kłamią, klienci najchętniej wybierają kuchnię włoską, na czele z pizzą. Pizza na zamówienie dojedzie do nas niezależnie od pory dnia i nocy i to pod same drzwi.
Po złożeniu zamówienia telefonicznie lub online pozostaje tylko czekać, bo już za chwilę pojawi się pizzeria z kawałkiem cudownie gorącego ciasta pod pierzynką z sera i pomidorów. Dlaczego Polacy pokochali pizzę? Przyczyn jest przynajmniej kilka.

Silesia


Nie ma dwóch jednakowych kawałkówJeżeli chodzi o dodatki, czyli to, co kładzie się na wierzch, to ilość kombinacji wydaje się nieskończona. Widać to szczególnie dobrze, gdy porównuje się pizze z różnych zakątków świata. Sami Włosi przecierają oczy ze zdumienia na widok pizzy z ananasem, co zresztą traktują jako świętokradztwo, ale cóż, pizza stała się daniem kosmopolitycznym i pizza na dowóz zmienia się zależnie od kraju i regionu. Warto dodać, że ciasto jest świetną bazą dla różnych, czasami dość zdecydowanych smaków, i każdy może zamówić właśnie to, co uszczęśliwi jego kubki smakowe. Za to ją kochamy!

Kompletne danieKawałek przyrumienionego na złocisty kolor ciasta, choć sam w sobie stanowi pokusę nie do odparcia, jest tylko wstępem do wielkiej złożoności smaku, jaki oferuje pizza w dostawie. Jest słodko i kwaśno, może być cebulowo i czosnkowo, a ze względu na zioła, także wyjątkowo aromatycznie. Pizza smakuje na gorąco i jest pyszna na zimno. Za sprawą białka w dużej ilości, kapitalnie syci. Węglowodany to szybka energia i poprawa nastroju, ale nie sposób pominąć też likopenu z pomidorów i wapnia z sera, które są przyswajalne w stopniu, o jakim nie może marzyć żaden suplement. Kolorowa od warzyw pizza jest też niezwykle bogata w witaminy, minerały i błonnik, które wspomagają pracę układu odpornościowego, kostnego, trawiennego i wielu innych.

Comfort food, czyli coś na poprawę nastrojuŻywność, która odpędza melancholię, określa się z angielska jako comfort food, i w tym sensie pełni ona funkcję terapeutyczną. Co ciekawe, pizza plasuje się, obok czekolady, na czele produktów spożywczych poprawiających ogólne nastawienie do życia. Tu nie potrzeba żadnych badań, choć takie istnieją, to każdy wie z doświadczenia. Gdy raczymy się nią w towarzystwie, na przykład w biurze, pizza poprawia relacje interpersonalne i buduje więzi między pracownikami.

Cheat mealJest to następny termin wyjęty z angielszczyzny, ale cóż, takie mamy czasy. Określenie to jest dobrze znane osobom na diecie redukcyjnej i oznacza odejście od diety na czas jednego dnia lub jednego posiłku. Tak się składa, że wygłodniali najczęściej sięgają po kawałek pizzy. Co ciekawe, cheat day spotkał się z akceptacją ze strony dietetyków. Okazuje się, że cheat day i cheat meal zapobiegają poczuciu deprywacji, typowemu dla restrykcyjnie prowadzonej diety redukcyjnej. Bo ile można ciągnąć na wiecznym głodzie? W rezultacie, co potwierdzają badania, chwilowe odejście od liczenia kalorii, traktowane jako nagroda za ścisłe przestrzeganie diety, przyspiesza proces utraty wagi.

Gdyby pizzerii nie było, to trzeba by je szybko wymyślić dla wygody, smaku, aromatu i błogiej świadomości, że ktoś przygotuje dla nas kawałek gorącego ciasta za dnia i w samym środku ciemnej nocy. Z uwagi na lata doświadczenia w realizacji dostaw do drzwi i dużą konkurencję pomiędzy lokalami, klient może liczyć na wysoką jakość świadczonych usług. Wygląda na to, że przed pizza Wrocław na zamówienie rysuje się świetlana przyszłość, co zapewne jest dobrą wiadomością dla ciągle powiększającego się grona pizzoholików. Smacznego!