bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 września 2021
  • wyświetleń: 383

Ubezpieczenie AC - jak wybrać najlepsze?

Materiał partnera:

Ubezpieczenie AC, choć jest polisą nieobowiązkową, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców. Przy jej wyborze warto dokładnie przeanalizować oferty poszczególnych ubezpieczycieli i nie kierować się jedynie ceną, ale także zakresem ubezpieczenia. Na co zwrócić uwagę i jak wybrać AC skrojone na miarę swoich potrzeb? Podpowiadamy.

Silesia


Cena AutocascoCena ubezpieczenia AC często wynika z wartości samochodu. Dlatego im wyższa będzie wartość auta, tym cena AC będzie proporcjonalnie większa. Jest ona szacowana na podstawie wartości średniej rynkowej samochodu lub wskutek wyceny realizowanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Warto również pamiętać, że na wyższe koszty zakupu polisy wpływa szerszy zakres ochrony pojazdu.

Zakres ubezpieczenia ACW pierwszej kolejności warto zastanowić się, na jakie zdarzenia chcemy się ubezpieczyć wykupując Autocasco. To, od jakich sytuacji chroni nas wybrana polisa możemy sprawdzić w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Podobne pakiety najczęściej obejmują ochronę w przypadku spowodowanej przez nas kolizji, uszkodzenia samochodu, kradzieży, lub zniszczenia pojazdu wskutek zdarzeń losowych, takich jak pożar, powódź, czy gradobicie. Towarzystwa obecnie oferują nam możliwość wyboru konkretnych zdarzeń, od których chcemy być ubezpieczeni, bez konieczności wykupowania pakietu obejmującego wypadki, które nas nie interesują. Warto też sprawdzić, czy AC będzie obowiązywać tylko w Polsce, czy również w innych krajach. Jeśli zależy nam na tym, aby było ono wiążące również poza granicami naszego państwa, sprawdźmy, które kraje je respektują.

Wysokość odszkodowaniaBardzo ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest to czy suma ubezpieczenia ma być stała, czy zmienna. Przy stałej sumie, ubezpieczyciel bierze pod uwagę wartość samochodu, która była ważna w dniu zawarcia umowy. Natomiast przy zmiennej sumie ubezpieczenia, decydująca będzie wartość samochodu, jaką miał w dniu poprzedzającym wystąpienie szkody. Informację na ten temat, również znajdziemy w OWU, czyli ogólnych warunkach umowy.

Porównywarka ACTo tylko najważniejsze czynniki, jakie polecamy wziąć pod uwagę. Ale jest ich znacznie więcej, np. kwestie rozliczenia za naprawienie szkód, suma ubezpieczenia, zastrzeżenie udziału własnego i wiele innych. Warto pomóc sobie w odpowiednim wyborze polisy, a najszybszym i najprostszym sposobem na zapoznanie się z ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych jest porównywarka AC, Dzięki temu narzędziu bardzo szybko zweryfikujemy, który ubezpieczyciel ma nam do zaoferowania najbardziej korzystne warunki.