bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2021
  • wyświetleń: 1689

Próbował sprzedać rower górski za podejrzanie niską kwotę...

Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 44-latka podejrzanego o kradzież wartego tysiąc złotych roweru i 48-letniego pasera podejrzewanego o pomoc w zbyciu pochodzącego z przestępstwa jednośladu. Stróżów prawa zawiadomił świadek, kiedy Małopolanin próbował tanio sprzedać rower przypadkowym przechodniom.

policja, radiowóz
Próbował sprzedać górski rower za podejrzanie niską kwotę...


W niedzielę wieczorem dyżurny bielskiej komendy odebrał zgłoszenie od jednego z podróżnych przy głównym dworcu kolejowym w Bielsku-Białej o mężczyźnie, który próbował sprzedać górski rower za podejrzanie niską kwotę, zagadując przypadkowych przechodniów. Zgłaszający podejrzewał, że rower mógł zostać skradziony, dlatego zawiadomił policję i podał rysopis.

- Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy na kładce nad ulicą Warszawską zauważyli dwóch mężczyzn prowadzących rower. Po wylegitymowaniu ich i sprawdzeniu numeru seryjnego roweru potwierdzili, że został on skradziony niespełna tydzień wcześniej na terenie powiatu bielskiego. Stróże prawa ustalili, że 44-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego jest odpowiedzialny za kradzież wartego blisko tysiąc złotych jednośladu, a 48-letni bielszczanin pomagał mu właśnie w zbyciu pochodzącego z przestępstwa roweru, dopuszczając się paserstwa - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Mundurowi zabezpieczyli skradziony pojazd, a podejrzewany o kradzież Małopolanin i jego paser trafili do policyjnego aresztu.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.