bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 września 2021
  • wyświetleń: 1576

Najpopularniejsze rasy psów

Materiał partnera:

Wiele lat temu ludzie udomowili psy. Głównym ich celem było wyhodowanie posłusznego zwierzęcia, które im pomoże w obowiązkach w obejściu i przypilnuje domu. W konsekwencji powstało wiele ras tych czworonogów, które bardzo różnią się pomiędzy sobą wyglądem oraz cechami charakteru. Jakie cechy posiadają rasy psów Cavalier king charles spaniel oraz Husky?

Whitpress


King charles spaniel cavalierSpaniel king charles cavalier jest to odmiana spaniela, która idealnie nadaje się do niewielkich mieszkań. Psy te są bardzo przyjacielskie, delikatne i wrażliwe. W sporadycznych sytuacjach potrafią pokazać swój myśliwski rodowód. Do tego King charles spaniel cavalier dość łatwo poddają się tresurze i są posłuszne. Co więcej, ich mały rozmiar nie oznacza braku inteligencji, a wręcz przeciwnie, spaniele chętnie się uczą oraz uchodzą za bardzo mądre psy.

King charles spaniel cavalier jest to rasa psów, która jest zaliczana do ras psów towarzyszących. Zwierzęta te idealnie nadają się do życia z dużą rodziną. Szybko przywiązują się do swojego pana i są mu oddane bez reszty, dodatkowo uwielbiają dzieci i zabawy z nimi.

Rasa psów spaniel królewski jest rasą bardzo ufną, do wszystkich, również obcych, podchodzi z dużą otwartością. Jednak z jednej strony jest to bardzo urocze, natomiast z drugiej dość niebezpieczne i dlatego na spacerach trzeba uważać.

King charles spaniel cavalier źle znoszą samotność i bardzo przywiązują się do swojej rodziny. Jeżeli ich opiekun wychodzi z domu codziennie na kilka godzin, nie powinny one być jedynymi psami w domu. Zdecydowanie największą dla nich karą jest obojętność ze strony opiekuna. Sen, zabawy z rodziną i z opiekunem, leżenie na jego kolanach i wodzenie za nim wzrokiem oraz czekanie na kolejne zabawy to główne zajęcia tej rasy psów. Spaniel królewski jest to rasa uznawana za towarzyszącą i domową. Warto mieć jednak na uwadze, że mają one korzenie myśliwskie, ponieważ ich przodkowie polowali na ptactwo. Cavaliery chętnie się uczą aportowania i dobrze się czują w typowych psich sportach, jak na przykład - agility. Natomiast psy bez żadnej aktywności będą miały silne skłonności do tycia i różnych chorób.

HuskyCałkowitym przeciwieństwem nie tylko pod względem wyglądu, ale i charakteru do King charles spaniel cavalier jest rasa psów Husky.

Husky potrzebują ogromnej ilości ruchu i są pełne radości. To niezwykle radosne czworonogi, dla których zawsze jest okazja do zabawy. Husky są piękne oraz bardzo przyjazne, jednak musimy być pewni, że zapewnimy mu odpowiednią ilość ruchu oraz zabawy. Zawsze należy wybrać rasę psa odpowiadającą naszym możliwościom. Husky nie jest rasą, która nadaje się do mieszkania w kawalerce. Jest to przyjaciel, na długie lata, jednak szkoda, aby przez całe swoje życie czuł się sfrustrowany i uwięziony w małej przestrzeni.

Rasa psów Husky ma bardzo silny instynkt łowczy, który został odziedziczony po przodkach, dlatego też uwielbiają one polować. Polowania mogą być dla opiekuna bardzo uciążliwe, ponieważ jak tylko Husky zobaczy, usłyszy lub nawet wyczuje podczas spaceru przebiegającą ofiarę, są bardzo małe szanse, że zareaguje na naszą komendę do nogi.

Co więcej, rasa psów Husky nie jest rasą odpowiednią dla młodszych dzieci, bo o ile husky jest przyjazny, rodzinny oraz radosny, to jest także niezwykle silny. Dlatego też mniejsze dzieci oraz starsze osoby nie poradziłyby z nim na spacerze. Wystarczy jedno mocniejsze pociągnięcie psa na smyczy i w najlepszym wypadku pies ucieka, a w najgorszym wywrotka pewna. Co ciekawe, rasa psów Husky potrafi uciągnąć nawet dziewięciokrotność swojej masy, dlatego też z dużą łatwością może one kierować swoim, nawet dorosłym opiekunem. Rasa psów Husky do dużego domu z ogrodem z dziećmi - jak najbardziej jest wskazana, jednak na spacery poza posesję tylko w towarzystwie dorosłych.

Warto także wiedzieć, że Husky pomimo poważnego i silnego wyglądu, są niezwykle łagodne, dlatego też podobnie zresztą jak Goldeny, nie nadają się na psy stróżujące. Są z reguły zbyt przyjaźnie nastawione do każdego, nawet obcego.