bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2021
  • wyświetleń: 2721

[FOTO] Lipnik Dolny z nową infrastrukturą przystankową

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zakończył inwestycję polegającą na remoncie ulicy Lipnickiej w Bielsku-Białej. W jej trakcie wybudowana została nowa pętla autobusowa w Lipniku Dolnym.

Reklama

Lipnik Dolny z nową infrastrukturą przystankową - 16.09.2021 · fot. Wydział Komunikacji UM w Bielsku-Białej


Zmianie uległa lokalizacja przystanku dla pasażerów wsiadających obsługiwanego przez linie nr 13, 13W, 27, 35, 35L, 35S, który został przeniesiony z ul. Podgórnej na ul. Lipnicką nieopodal Domu Kultury w Lipniku. W bezpośrednim sąsiedztwie estakady Wschodniej Obwodnicy Miasta Bielska-Białej (obok budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipniku) utworzony został dodatkowy przystanek dla pasażerów wysiadających (końcowy), na którym bieg kończą linie nr 13, 13W i 27.

Nawierzchnia przystanku autobusowego została wykonana z betonu cementowego a obok krawężników zamontowana została antypoślizgowa kostka integracyjna z wypustkami a także płytki naprowadzające koloru żółtego ułatwiające osobom niewidomym bezpieczne oczekiwanie i poruszanie się po peronie przystankowym.

Na przystanku posadowiona została także nowa wiata przystankowa dostosowana do potrzeb pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz pasażerów podróżujących z małymi dziećmi w wózkach (brak siedziska w III module wiaty). Zastosowana została także nowa (docelowa) kolorystyka infrastruktury przystankowej dla obszaru miasta położonego poza strefą konserwatorską - zgodna z zapisami projektowanej tzw. Uchwały Krajobrazowej (żółto-czerwoną kolorystykę zastąpił kolor grafitowy).

Wiata przystankowa wyposażona została w tablice czołowe z nazwą oraz numerem przystanku autobusowego, dzięki czemu pasażerowie będą w stanie znacznie szybciej odszukać informację o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusów w systemach dynamicznej informacji pasażerskiej (aplikacji ITSBB, kiedyprzyjedzie.pl oraz na stronie internetowej rozklady.bielsko.pl).

mp / bielsko.info

źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.