bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2021
  • wyświetleń: 995

Animal Helper mógłby pomóc w walce ze znęcaniem się nad zwierzętami

Czworonożnych pupili w Bielsku - Białej nie brakuje. Bywa niestety tak, że kudłate "pociechy" bielszczan są krzywdzone. Aby skutecznie wykryć sprawców znęcania się nad zwierzętami, posłużyć może specjalna aplikacja.

pies
Animal Helper mógłby pomóc w walce ze znęcaniem się nad zwierzętami · fot. Mam kota na punkcie psa


Z prośbą o rozważenie wprowadzenia w Bielsku-Białej aplikacji Animal Helper zwróciła się do władz miasta zwróciła się radna Małgorzata Zarębska. - Animal Helper jest aplikacją, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać przypadki zagrożenia zdrowia i życia zwierząt. Jest „jednym systemem obiegu informacji, który ma powiadomić odpowiednie dla danego przypadku, miejscowe organy ścigania i służby ratunkowe lub organizacje" - wyjaśniła.

Jak dodała, aplikacja jest bezpłatna w IOS i Android. Prosty interfejs i intuicyjne menu pozwalają zarówno młodszym, jak i starszym użytkownikom, szybko wysłać zgłoszenie ze zdjęciem lub filmikiem, geotagiem i opisem sprawy - wyjaśniła.

Jak dowiadujemy się w bielskim Ratuszu, wspomniana aplikacja jest "dopiero na etapie tworzenia, a sami jej pomysłodawcy nie mają jeszcze dokładnie sprecyzowanej ani daty, ani formy udostępniania".

- Aplikacja Animal Helper to system powiadamiania wraz z centralą ogólnopolską. W tym roku mają rozpocząć się testy działania tego systemu, a termin wprowadzenia jest bliżej nieokreślony. Autorzy projektu porównują skalę, w jakiej miałaby działać aplikacja, do systemu powiadamiania ratunkowego 112 i zakładają, że powinna być dostępna dla każdego, jako całkowicie niezależnie działająca inicjatywa na terenie całego kraju, która współpracuje z miejscowymi rozwiązaniami poprzez szybkie przekazywanie informacji i monitorowanie zdarzeń - zaznaczył Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Dodał, że do sprawy aplikacji należy wrócić w momencie, kiedy to przedsięwzięcie zostanie wdrożone do użytku i dokładnie przetestowane przez jego wykonawców. - A my będziemy znali warunki na jakich można do niego przystąpić - skwitował wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.