bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2021
  • wyświetleń: 2385

Modlitwa na Trzech Lipkach z udziałem prezydenta miasta

Co roku od 20 lat pod 40-metrowym stalowym krzyżem, przypominający pastorał Jana Pawła II, na Trzech Lipkach licznie spotykają się mieszkańcy Bielska-Białej. Także 14 września w Starym Bielsku odprawiono uroczystą mszę w intencji miasta, jego mieszkańców i władz.

nabożeństwo
Nabożeństwo na Trzech Lipkach · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Wśród uczestników liturgii z udziałem bielskich kapłanów, której przewodniczył proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Marcin Aleksy, byli m.in. prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, zastępca prezydenta Adam Ruśniak, były prezydent Jacek Krywult i jego zastępca Henryk Juszczyk, wicestarosta bielski Andrzej Kamiński oraz bielscy radni.

Na początku mszy ks. Marcin Aleksy pobłogosławił i poświęcił ufundowaną przez władze miasta nową tablicę umieszczoną na cokole krzyża. Na tablicy znajduje się wizerunek św. Jana Pawła II i słowa papieża wypowiedziane w Skoczowie w 1995 r.: Drodzy rodacy! Na tym wielkim wirażu ojczystej historii, kiedy decyduje się przyszły kształt Rzeczypospolitej, Papież - wasz Rodak, nie przestaje was prosić, abyście to dziedzictwo Chrystusowego Krzyża na nowo z wiarą i miłością przyjęli...

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.