bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2021
  • wyświetleń: 5479

Bielsko-Biała będzie starać się o organizację Mistrzostw Europy

Po tym, jak w mediach ogólnopolskich pojawiły się informacje, jakoby Polski Związek Piłki Nożnej starał się o organizację Mistrzostw Europy kobiet w piłce nożnej, pojawił się pomysł, by Bielsko-Biała starało się o status jednego z miast-organizatorów. Mistrzostwa mają odbyć się w 2025 roku.

Reklama

stadion miejski
Bielsko-Biała będzie starać się o organizację Mistrzostw Europy · fot. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała


Jak zauważył radny Maksymilian Pryga, PZPN miał rozpocząć oficjalną procedurę zgłoszeniową w UEFA ws. organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet, aby skutecznie włączyć się w kandydowanie na potencjalnego gospodarza turnieju. W stosownym wniosku skierowanym do europejskiej federacji znalazła się podobno aprobata strony rządowej, która popiera starania PZPN w tej sprawie.

- Z kolejnych informacji wynika, że Polska jest jednym z głównych faworytów w wyścigu o organizację tego prestiżowego turnieju, który zyskuje coraz większą popularność i zainteresowanie - poinformował. Radny zauważył, że warto już teraz zastanowić się nad wstępnym zgłoszeniem miasta jako jednego ze współorganizatorów potencjalnej imprezy, która miałaby się odbyć w Polsce.

- Oprócz oczywistych korzyści promocyjnych, sportowych i wizerunkowych wydaje się, że infrastruktura Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej, a także walory turystyczne naszego miasta są kluczowe przy ewentualnym wyborze miast gospodarzy turnieju - stwierdził Pryga.

W odpowiedzi Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że miasto nawiąże stosowne kontakty z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz przeprowadzi niezbędne analizy.

- Jeśli organizacja Mistrzostw Europy Kobiet w piłce nożnej zaplanowana na 2025 rok zostanie przyznana Polsce jako gospodarzowi mistrzostw, podejmiemy starania aby na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej mogły być rozgrywane mecze. Możliwość rozgrywania meczów na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej w ramach europejskiego wydarzenia sportowego niewątpliwie byłaby promocją naszego miasta, jak również wielkim wydarzeniem sportowym, które z pewnością cieszyło by się dużym zainteresowaniem ze strony kibiców oraz mieszkańców - podkreślił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.