bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2021
  • wyświetleń: 1611

Strażacy pokonają 507 kilometrów, aby pomóc Mateuszowi

Dzisiaj po godzinie 8.00 spod budynku Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej wyruszyła piąta już edycja strażackiej akcji pomocowej pod hasłem „500+ km dla Mateusza”. Tym razem strażacy i miłośnicy kolarstwa pokonają na rowerze trasę o długości 507 km, ale przewyższenia będzie aż 4870m! Meta wyścigu zaplanowana została w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu.

Strażacy pokonają 507 kilometrów, aby pomóc Mateuszowi
Strażacy pokonają 507 kilometrów, aby pomóc Mateuszowi · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Dzisiaj przy komendzie w Bielsku-Białej nie zabrakło Katarzyny Konwy, dla której m.in. w zeszłym roku Fundacja Sportu Pozytywnego oraz Grupa Strażacy ze Słupska zbierali środki na rzecz sfinansowania kosztów rehabilitacji rowerzystek. Niestety Rita Malinkiewicz pomimo ogromnych chęci nie dała rady pojawić się dzisiaj, ale wspierała strażaków całym sercem w zbiórce środków dla Mateusza.

Strażacy pokonają 507 kilometrów, aby pomóc Mateuszowi
Strażacy pokonają 507 kilometrów, aby pomóc Mateuszowi · fot. KM PSP Bielsko-Biała


W tym roku akcja ma na celu zbiórkę środków finansowych na pomoc niepełnosprawnemu Mateuszowi z Tułowic koło Opola. Mateusz jest dotknięty poważnymi schorzeniami. Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na wybudowanie dla nich małego parterowego domu, gdyż Mateusz od ponad 15 lat nie był na dworze. A wszystko dlatego, że razem z rodziną zamieszkuje w bloku na 2gim piętrze, bez windy i bez możliwości opuszczenia mieszkania.W trakcie akcji jest udostępniony link do wpłat oraz dodatkowo kolarze jadący na trasie zbierają środki do zaplombowanych puszek. Strażacy serdecznie zapraszają do dołączenia się na trasie i przejechania wspólnie z nami choćby nawet jednego kilometra. Mateusza można wspomóc także dorzucając do wirtualnej skarbonki choćby kilka złotych za co z góry dziękujemy. Zbiórka dostępna jest tutaj.

mp / bielsko.info
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.