Wiadomości

  • 3 października 2012
  • 13 października 2012
  • wyświetleń: 4362

Teatr Rampa w spektaklu "Żyd"

Za nami:

13 października (sobota) W Teatrze Polskim będzie można zobaczyć tragikomedię "Żyd", na podstawie tekstu Artura Pałygi, w reżyserii Witolda Mazurkiewicz. Gościnnie wystąpi Teatr Rampa z Warszawy.

spektakl żyd, teatr rampa
Kadr ze spektaklu "Żyd" · fot. Jarek Kruk


Sztuka zaskakuje i zadziwia już od samego początku. Zasiadając w fotelu spodziewamy się dużej dawki historii, a zostajemy potraktowani dużą dawką - humoru.

Początkowe sceny wprawiają w doskonały nastrój, rozluźnienie... Jednak nagle wszystko się zmienia. Widz musi szybko przestawić się na odbiór innego rodzaju scen i wysłuchać kłótni, krzyków, tragicznych opowiadań.

Akcja rozgrywa się w szkole, w pokoju nauczycielskim, gdzie dyrektor z nauczycielami rozprawiają na temat Żyda, który miał odwiedzić ich placówkę. Jak go przyjąć, czym ugościć, co lubi Żyd? Dyskusja ta, zmienia się w psychodeliczną wyprawę do świata żydowsko - polskiej historii...

Początek spektaklu o godzinie 19.00.

lik / bielsko.info

źródło: Teatr Rampa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj