bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2021
  • wyświetleń: 1597

Kampania "Mamo! Tato! Tutaj jestem!" zawitała do Wapienicy

Bielscy policjanci spotkali się z mieszkańcami bielskiej Wapienicy w ramach kampanii pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem!” Policjanci zajmujący się profilaktyką uczyli dzieci i rodziców jak się zachowywać, aby nie doszło do zaginięcia. Mundurowi z drogówki przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas drogi do szkoły.

Kampania "Mamo! Tato! Tutaj jestem!" zawitała do Wapienicy - 05.09.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


Na stadionie lekkoatletycznym „Sprint” w ostatnią niedzielę odbył się piknik zorganizowany przez policjantów z bielskiej komendy i kierownictwo BBOSiR. Akcja została wpisana w kampanię pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami spotkali się mundurowi z komendy przy ulicy Wapiennej.

Stróże prawa przekazywali cenne informacje dotyczące profilaktyki zaginięć, zasad bezpieczeństwa w przestrzeniach, w których najczęściej dochodzi do zaginięć oraz tego, jak powinno się postępować, kiedy do zaginięcia dziecka niestety dojdzie. Maluchy otrzymywały dedykowane gadżety, m.in. opaski i czapki odblaskowe. Podczas pikniku mundurowi z drogówki uczyli zasad bezpiecznej drogi do szkoły i zachęcali do używania elementów odblaskowych.

Podczas akcji dzieci mogły przyjrzeć się z bliska policyjnemu wyposażeniu, zobaczyć z bliska pracę technika kryminalistyki i zasiąść za kierownicą radiowozu, motocykla czy policyjnego quada. Policjanci odpowiedzieli na wiele pytań najmłodszych nie tylko dotyczących zasad i przepisów drogowych, ale także opowiadali o ciekawych zdarzeniach ze swojej służby i pracy w mundurze.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.