bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2021
  • wyświetleń: 1101

Podczas wakacji ratownicy GOPR Beskidy interweniowali 182 razy

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR podsumowali swoje działania podczas tegorocznych wakacji. Jak informują, od 26 czerwca do 31 sierpnia dokonali 182 interwencji.

Podczas wakacji ratownicy GOPR Beskidy interweniowali 182 razy
Podczas wakacji ratownicy GOPR Beskidy interweniowali 182 razy · fot. Grupa Beskidzka GOPR


- Doszło do wielu wypadków rowerowych (73) i tych związanych z turystyką pieszą (89). Prowadziliśmy 5 wypraw poszukiwawczo-ratunkowych, a także interweniowaliśmy w wypadkach paralotniarskich (4). Regularnie raportowaliśmy najpoważniejsze akcje i te, które ze względu na specyfikę warto było opisać. Spośród 188 osób poszkodowanych, nie udało się uratować życia 2 osób - informuje Grupa Beskidzka GOPR.

W tygodniu ratownicy GOPR Beskidy zabezpieczali służbę górską na stacjach: CSR Szczyrk, Hala Miziowa i Markowe Szczawiny. W weekendy pełnili również dodatkowo dyżury na stacjach: Klimczok, Wisła, Przysłop pod Baranią Górą, Hala Skrzyczeńska, Żar i Leskowiec. - Na interwencjach, akcjach i wyprawach ratownicy spędzili ponad 900 osobogodzin - zwracają uwagę ratownicy.

mp / bielsko.info
źródło: GOPR Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.