bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 września 2021
  • 25 września 2021
  • wyświetleń: 2574

Przyroda w miejskiej dżungli: Spacer ekologiczny

Za nami:

Przyroda w miejskiej dżungli - pod tym hasłem Prezydent Bielska-Białej wraz z Wydziałem Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz Polską Szkołą Dendrologii i Arborystyki zapraszają na zajęcia terenowe z ekologii, nawiązując do cieszącego się dużym zainteresowaniem sierpniowego spaceru dendrologicznego.

roślina, chwast
fot. UM Bielsko-Biała


Centrum Bielska-Białej przyciąga uwagę ze względu na interesującą architekturę, powiązaną z niezwykłą historią miasta. Dla niewprawionego oka brak jest tam miejsca dla przyrody, a całość może sprawiać wrażenie pustyni z cegły, kamienia i betonu. Istnieje jednak grupa organizmów, która przystosowała się w niezwykły sposób do tego specyficznego obszaru, tworząc tam jedyny w swoim rodzaju ekosystem zależny od działalności człowieka. W trakcie zajęć 25 września ich uczestnicy będą mieli szansę poznać organizmy występujące w ścisłym centrum miasta, ich przystosowania do trudnych warunków środowiskowych oraz wzajemne relacje.

Spacer odbędzie się 25 września w dwóch turach o godz. 10.00 i 14.00. Początek na pl. Marcina Lutra. Spotkanie poprowadzi wykładowca Polskiej Szkoły Dendrologii i Arborystyki dr Wojciech Zarzycki - pracownik Katedry Ekologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, członek Polskiego Towarzystwa Botanicznego, autor licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych. Do jego głównych obszarów badawczych należą: ekologia lasu, fitosocjologia oraz badania florystyczne, zwłaszcza na obszarach górskich. Zajmuje się ekoturystyką, przy czym jest zainteresowany przede wszystkim jej wykorzystaniem dla potrzeb ochrony przyrody.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe, kierowane na adres: agnieszka.malawska@um.bielsko-biala.pl
Liczba miejsc ograniczona!

ar / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.