bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2021
  • wyświetleń: 2037

Był kompletnie pijany. Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu

Dzięki obywatelskiej postawie świadków policjanci zatrzymali kompletnie nietrzeźwego kierowcę osobowego fiata. Mężczyzna miał w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. 29-latek kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

alkomat, pijany
Był kompletnie pijany. Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu · fot. policja.pl


W nocy z poniedziałku na wtorek dyżurny bielskiej komendy odebrał zgłoszenie od innego uczestnika ruchu, iż przy jednej z ulic bielskiej Straconki samochód wjechał do rowu i dwie osoby próbują go wydostać. Z relacji świadka osoby te wyglądały na nietrzeźwych. Na miejsce oficer dyżurny skierował patrol bielskiej drogówki.

- Mundurowi po przyjeździe na miejsce ustalili, iż pojazdem kierował 29-letni bielszczanin. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u mężczyzny ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało to nie jedynie kłopoty bielszczanina, gdyż z policyjnej bazy danych wynikało, że pojazdem kierował pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Samochód został odholowany na policyjny parking. Na szczęście mężczyzna ani pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

29-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O losie mężczyzny zdecyduje wkrótce prokurator.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.