bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2021
  • 4 września 2021
  • wyświetleń: 4866

[FOTO] Przedszkole nr 23 zyskało zupełnie nowy wygląd

Całkowicie nowy wygląd zyskało kolejne przedszkole miejskie w Bielsku-Białej. Mowa o placówce nr 23 przy ul. Pod Grodziskiem 6. Niedawno zakończyła się tam termomodernizacja. 31 sierpnia placówkę odwiedził prezydent miasta Jarosław Klimaszewski i jego zastępca Piotr Kucia.

Reklama

Przedszkole nr 23 zyskało zupełnie nowy wygląd - 31.08.2021 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


- Ale tu się pozmieniało! Aż chce się być dzieckiem - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski. A zakres prac był rozległy. Wykonawca docieplił ściany budynku, także piwnice i dach. W przedszkolu są nowe instalacje sanitarna, elektryczna oraz - na dachu - instalacja fotowoltaiczna, przebudowano też odcinek kanalizacji deszczowej, a budynek odwodniono. Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, na oknach zamontowane są rolety zewnętrzne. Remontu doczekał się duży taras, na którym są teraz płytki, zmodernizowane zostało również wejście główne. Wybudowano pochylnię dla niepełnosprawnych.

Koszt prac wyniósł 1.183.255,62 zł brutto. Prace zaczęły się na początku kwietnia i trwały do 12 sierpnia tego roku. - W ramach inwestycji została przeprowadzona termomodernizacja całego budynku, łącznie z wymianą centralnego ogrzewania. Szereg prac wykonano też wewnątrz, tak aby polepszyć warunki przebywania dzieci i jakość pracy. W każdej sali są nowe kaloryfery, nowe obudowy, a sale dydaktyczne, szatnie, korytarze są pomalowane. Generalnie prawie całe przedszkole zostało pomalowane na 1 września. Czekam na miny rodziców i dzieci, kiedy zobaczą naszą placówkę - mówiła dyrektor Bożena Kupczak.

To nie koniec inwestycji w Przedszkolu nr 23 na ten rok. - Za bramą stoi już kolejny wykonawca, bowiem obok placówki jeszcze w tym roku powstanie plac zabaw z Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej. Inwestycja była odroczona, bo ogród był terenem budowy kiedy robiliśmy termomodernizację. Teraz jest tu świeżo posprzątane, mamy projekt placu, mamy wykonawcę i możemy zaczynać - dodała dyrektor.

W ramach projektu BOBB 2021 dla Starego Bielska Kultura Wychowanie Bezpieczeństwo na 200 metrach kwadratowych przy Przedszkolu nr 23 powstanie plac rekreacyjno-sportowy, gdzie będą odbywały się zajęcia gimnastyczne i zabawy ruchowe. W planach jest też organizacja na tym terenie imprez sportowych dla dzieci w wieku przedszkolnym z osiedla czy organizacja międzyprzedszkolnych konkurencji sportowych i festynów rodzinnych. Wszystko będzie kosztowało 79.000 zł. Do przedszkola nr 23 uczęszcza 123 dzieci.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.