bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2021
  • 10 września 2021
  • wyświetleń: 5385

W tunelach pod rondem Hulanka trwa wymiana oświetlenia

W miniony wtorek, 7 września w tunelach pod rondem Hulanka i kilkadziesiąt metrów dalej pod pasem zieleni w ciągu Alei gen. Władysława Andersa rozpoczęły się prace związane z modernizacją funkcjonującego w nich oświetlenia. Kilkunastoletnie, wyeksploatowane i nieefektywne oprawy z żarówkami sodowymi, których produkcja została już zakończona, są wymienione na nowoczesne, energooszczędne lampy ledowe.

W tunelach pod rondem Hulanka trwa wymiana oświetlenia - 07.09.2021 · fot. MZD Bielsko-Biała


- Wymiana systemu nie tylko poprawi jakość oświetlenia wnętrza tuneli, ale także przyniesie spore oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Przy okazji Miejski Zarząd Dróg w tunelach przeprowadzi także prace konserwacyjne, polegające na oczyszczeniu i uzupełnieniu powłok zabezpieczających ich ściany - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Prace zaplanowano dwuetapowo. We wtorek wprowadzono pierwszy etap i tymczasową organizację ruchu, polegającą na całkowitym zamknięciu naw wschodnich obu tuneli (wlot od os. Karpackiego w kierunku Katowic). Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdniach naw zachodnich. Prace i związany z nimi termin obowiązywania tymczasowej organizacji wyniesie około 3 tygodnie. W drugim etapie wykonawca przeniesie roboty do naw zachodnich, uruchamiając ruch dwukierunkowy w zmodernizowanych nawach wschodnich.

Zmiana organizacji ruchu, Andersa

mp / bielsko.info
źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.